fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1708
 • EURO
  9,6737
 • ALTIN
  501,62
 • BIST
  1,1830
Mansur Yavaş’ın danışmanı Murat Kubat’tan Akyurt’a ziyaret

Mansur Yavaş’ın danışmanı Murat Kubat’tan Akyurt’a ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın danışmanlarından Murat Kubat Akyurt’ta bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Kubat, “Ben sizlerle Büyükşehir belediyesi arasında köprü olmaya varım, artık çat kapı girebileceğiniz bir kapı var” dedi.

Ankara’nın kırsal ilçelerine yaptığı ziyaretleri sürdüren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın danışmanlarından Murat Kubat, Akyurt Şoförler ve Esnaf Odası Başkanı Mustafa Refah, Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal ve Akyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Yılmaz’a ziyarette bulundu. İlçedeki sivil toplum örgütlerinin taleplerini dinleyen Kubat, istişarelerde bulunarak isteklerin takipçisi olacağını söyledi.

Kırsal kalkınmanın önemine değinen Kubat, seçim öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın vaad ettiği gibi sözleşmeli üreticilik ve ürünlerin pazarlanması konusunda çiftçilere desteklerin devam ettiğini dile getirdi. İlçede kurulacak bir kooperatif aracılığı ile Akyurtlu çiftçilerin ürünlerinin ‘Halk Market’lerde satışa sunulabileceğine değinen Kubat, coğrafi işaretli ve tescilli bir ürünün ilçeye değer katacağını da vurguladı. Kubat “Kooperatifçiliği çiftçilerimize anlatıp uygulamaya geçirdiğimizde Büyükşehir Belediyemizin Halk Marketlerinde elde edilen ürünleri satışa sunabiliriz. Akyurt’un coğrafi işaretli bir ürünün olması ve tescillenmesi gerekir, bu ilçeye katkı sağlayacaktır. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin her zaman yanınızda olacağız” diye konuştu.

Oda Başkanları Satılmış Kartal, Mustafa Refah ve Akyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Yılmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı