Manisa E- İmza uygulamasına geçti

Manisa E- İmza uygulamasına geçti

ABONE OL
Aralık 29, 2021 11:35
Manisa E- İmza uygulamasına geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilişim teknolojilerini yakından takip eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, “Meclis Kararlarının” elektronik ortamda imzalanması ve e-devlet üzerinden yayımlanması projesini hayata geçirdi.

MANİSA (İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediyesi, ıslak imzayı ortadan kaldırdı; kâğıt tüketimini sınırlandırarak zaman ve maddi konular olmak üzere birçok kalemde ciddi tasarruflar sağladı.

Proje ve hizmetlerinde teknolojik yenilikleri etkin bir şekilde kullanan Manisa Büyükşehir Belediyesi bir yeniliğe daha imza attı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, “Meclis Kararlarının” elektronik ortamda imzalanması ve e-devlet üzerinden yayımlanması projesini hayata geçirdi.

Bu çalışmasıyla Türkiye’de Meclis Kararlarını elektronik ortamda e-imza ile imzalayan sayılı Büyükşehir Belediyeleri arasında olmayı başaran Büyükşehir Belediyesi, işleyişi de hızlandırdı. E-imza ile kağıt israfının da ortadan kalktığına dikkat çeken Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Sibel Alkın, “Meclis ve Encümen kararlarımızın elektronik ortamda e-imza ile imzalanması için meclis ve encümen üyelerimize elektronik imzalarımız temin edildi” dedi. 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.