fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,93
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Mamak’ta parklara bahar bakımı

Mamak’ta parklara bahar bakımı

Mamak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, baharın gelmesiyle birlikte ilçedeki 356 park ve dinlenme alanlarında çevre düzenleme, tadilat ve yenileme çalışmalarına başladı.

Ekipler, yaz aylarında özellikle ailelerin uğrak yeri olan parkları tek tek tarayarak eksiklikleri gideriyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çocuk ve yaşlıları korumak için şerit çekerek parkları, oyun ve spor gruplarını kapatan Mamak Belediyesi, salgın sonrası için hummalı bir çalışma başlattı.Covid-19 ile mücadele için tüm imkanları seferber ettiklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Hem çocuklarımızı hem de büyüklerimizi koronavirüs tehlikesinden korumak adına parklarımıza geçici olarak şerit çektik ve hepsini dezenfekte ettik. Parklarımızın zeminlerini yeniliyor, oyun ve oturma gruplarının tamirini, boya ve bakımı ile birlikte peyzaj çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Koronavirüs sona erdiğinde parklarımız pırıl pırıl olsun, çocuk sesleriyle dolsun istiyoruz” dedi.

Parklar ışıl ışıl oluyor
Köse, parkların aydınlatmalarının da teker teker gözden geçirildiğini ve yenilendiğini ifade etti. Murat Köse, “Parklarımız ışıl ışıl. Yaz akşamları huzur ve güven içinde hemşehrilerimizi ağırlayacak. Şimdi evde kalsın, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmasınlar. Biz güneşli, güzel günler için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Parklarımızda çaylarımızı hep beraber yudumlayacağız inşaAllah” şeklinde konuştu.

Görsel estetik ön planda
Yeşil alanlarda çapa çalışması yapan çimleri düzenleyen ve çiçek dikimi yapan ekipler, fidan diplerini temizleniyor, yeşil alanların bakımı ve ağaç budama çalışmalarını yapıyor. Eskiyen spor aletleri ve çocuk oyun gruplarının zemini kauçuk döşeniyor. Yürüyüş yolları, spor aletleri, kamelyalar, çocuk oyun grupları, perguleler, havuzların temizliği, aydınlatma direklerinin onarımı, boya badana, çim kesimi gibi çalışmalar da devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı