Mamak’a dev yatırım

Mamak’a dev yatırım

ABONE OL
Nisan 4, 2023 11:15
Mamak’a dev yatırım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Mamak Mutlu Mahallesi’nde yapımına başladığı aile yaşam merkezi inşaatının yüzde 95’i tamamlandı. 25 bin 658 metrekare alan üzerine kurulan ve 6 kattan oluşan proje tamamlandığında Mamaklılar, ikinci aile yaşam merkezine kavuşmuş olacak.

Başkente yeni aile yaşam merkezleri kazandırmak için çalışmalarını hızla sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Mutlu Mahallesi Aile Yaşam Merkezi’nde (AYM) inşaat çalışmalarında sona geldi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, merkezin kısa sürede Mamaklıların hizmetine açılması için yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İNŞAATIN YÜZDE 95’İ TAMAMLANDI

Mamak ilçesi Mutlu Mahallesi’ne 25 bin 658 metrekare alan üzerine inşa edilen bodrum, zemin kat ve 6 normal kat olmak üzere toplam 9 katlı olan dev projede; oturum alanı, yeşil ve açık sosyal alan ile 64 araçlık açık otopark da yer alıyor.

Yaşlılar lokalinden BELMEK’e, gençlik merkezinden kadınlar lokaline, engelliler lokalinden çocuk kulübüne, yarı olimpik iki adet havuzdan sauna ve hamama,  kapalı spor salonundan basketbol ve voleybol sahasına, kütüphaneden otoparka kadar pek çok faaliyet alanına sahip olacak modern merkez, 7’den 70’e tüm vatandaşlara açık olacak.

Kent genelinde yer alan Aile Yaşam Merkezleri Başkentlilerin sosyal faaliyetlerde bulunabilmesi, spor yaparak sağlıklı yaşam sürmesi ve mesleki kurslara katılarak el becerilerini geliştirmesi için ücretsiz hizmet verecek.

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından 25 Haziran 2021 tarihinde başlatılan çalışmaların tamamlanmasıyla Mamak ilçesi 2’nci AYM’sine kavuşmuş olacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.