Malezya Polis Teşkilatı ile tecrübe paylaşımı

Malezya Polis Teşkilatı ile tecrübe paylaşımı

ABONE OL
Aralık 14, 2021 15:20
Malezya Polis Teşkilatı ile tecrübe paylaşımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polis Akademisi ikili işbirliği faaliyetleri kapsamında Malezya Polis Teşkilatı heyeti ile karşılıklı tecrübe paylaşımı amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

ANKARA (İGFA) – Polis Akademisi ikili işbirliği faaliyetleri kapsamında Malezya Polis Teşkilatı heyeti ile adli soruşturma alanındaki yöntem ve uygulamaları öğrenmek, iki ülke polis teşkilatı arasındaki adli araştırma tekniklerine ilişkin karşılaştırma yapmak, tüm alanlardaki işbirliğimizi geliştirmek ve karşılıklı tecrübe paylaşımı amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Akademinin Anıttepe Yerleşkesi Çalıştay Salonu’nda gerçekleşen söz konusu toplantıya Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Malezya Kraliyet Polis Koleji Genel Müdür Yardımcısı Dato Tan Chong Jın, Polis Akademisi Başkan Yardımcı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Ufuk Ayhan, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürü Prof. Dr. Orçun İmga, Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Coşkun Taştan, Trafik Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şenol Yaprak, Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yayla, Dış İlişkiler ve Uluslararası Eğitim Şube Müdürü 2. Sınıf Emniyet Müdürü Murat Ayasılı ve Malezya Polis Teşkilatı’ndan 28 kişilik heyet katılım sağladı.

Karşılıklı görüşmeler sonrasında Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Demirden tarafından ‘Adli Soruşturma Yöntem ve Uygulamaları’ konusundaki sunum yapıldı.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.