fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,0580
  %0,63
 • EURO
  9,6752
  %0,72
 • ALTIN
  460,38
  %1,38
 • BIST
  1.408
  %0,03
Kuaför ve berberlere dezenfekte önlemi

Kuaför ve berberlere dezenfekte önlemi

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: “Halkımızın sağlığını korumaya yönelik dezenfekte çalışmalarımıza tehlike geçene kadar devam edeceğiz.”

Korona günlerinde ilaçlama çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren Çankaya Belediyesi, dükkanlarını açmaya başlayan kuaför ve berberlerde de dezenfekte çalışması yaparak halk sağlığını korumaya yönelik önlemler alıyor.

Çankaya Belediyesi, uzun süren kısıtlamanın ardından ilk kez kepenk kaldıran kuaför ve berber dükkanlarını dezenfekte etmeye başladı. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık iki aydır kapalı kalan kuaför ve berberlerin yeniden açılmasıyla birlikte Çankaya Belediyesi de harekete geçti. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in talimatıyla kurulan 15 kişiden oluşan ekip dezenfekte çalışması ile hijyen sağlayarak salgın hastalığa karşı önlem alıyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı merkezler detaylı şekilde dezenfekte edilerek halk sağlığına karşı oluşabilecek tehlikelerin önüne geçilmeye çalışılıyor.

Vatandaşların kişisel bakımlarını yapan kuaför ve berberlerin uzun süre kapalı olmasının hem vatandaşları hem de ekonomik olarak işletmecileri mağdur ettiğini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu zorlu süreçte berber ve kuaför esnafımıza ekonomik anlamda da gıda kolisi desteği vererek yardımcı olmaya çalıştık. Şimdi kepenkleri açan esnafımızın sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmesi için dükkanlarını dezenfekte çalışmasına başladık. Biz her zaman halkımızın yanında olacağız. Halkımızın sağlığını korumaya yönelik dezenfekte çalışmalarımıza tehlike geçene kadar devam edeceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı