fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,7255
  %0,07
 • EURO
  10,3947
  %-0,03
 • ALTIN
  500,20
  %0,62
 • BIST
  1.414
  %-1,20
Kovid-19 ve haşereyle eş zamanlı mücadele

Kovid-19 ve haşereyle eş zamanlı mücadele

Çubuk’ta yeni tip koronavirüs salgınına karşı ilçe genelinde amansız bir mücadele veren belediye ekipleri, sıcak havaların etkisi ile birlikte haşereyle mücadele çalışmalarına da hız verdi.

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri koronavirüs salgınına karşı dezenfeksiyon çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken vatandaşların sineksiz bir yaz geçirmesi için haşereyle mücadelede de etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Kovid-19 salgını dolayısıyla dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren ekipler, sivrisinek ve haşerelerle mücadeleyi de elden bırakmıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan özel ekipler tarafından, yeşil alan, ağaç, çöp bidonları, caddeler, sokaklar, su birikintileri ve ahır gübrelikleri gibi tüm kaynakları haşereye karşı ilaçlanıyor. Ekipler, tüm mahallelerde sabah erken saatlerde başladıkları ilaçlama çalışmalarını gece geç saatlere kadar aralıksız sürdürüyor.

-Doğaya zarar vermeyen ilaçlar kullanılıyor

İlçe genelinde koronavirüse karşı tedbirlerin artırılarak devam ettiğini söyleyen Çubuk Belediyesi Başkan Vekili Oğuzhan Demirel, ekiplerin bir yandan da haşereyle mücadeleye devam ettiğini kaydetti.

Haşereyle mücadelenin tüm mahallelerde sürdürüldüğüne dile getiren Demirel, kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı tarafından onaylı olduğunu ifade ederek, şu bilgileri verdi:

‘’Belediye Başkanımız Baki Demirbaşın önderliğinde belediyemizi çok erken dönemde haşereyle mücadeleye başladı. Lavrasit mücadeleyle başlayan çalışmalar bu günde artırılarak devam etmektedir. Hemşehrilerimizin sağlığı için sadece haşereyle mücadelede  değil koronavirüs salgınına karşı da mücadelemiz devam ediyor. Bir taraftan cadde, sokak, park ve bahçelerde dezenfeksiyon çalışmalarına devam ederken bir taraftan da larvaları kaynaklarında imha etmek için yoğun bir mesai harcıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızı yaparken de doğaya ve diğer canlılara zarar vermeden, çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’

Vatandaşlarında haşereyle ve kovid-19 ile mücadele de kendilerine destek vermesini isteyen Demirel, ‘’Sineksiz bir ilçede yaşamak istiyorsak çöpleri zamanında atmalıyız, çevremizi kirletmemeliyiz. Özellikle de ahır ve çiftlik sahipleri komşularını rahatsız etmemek için kuralları harfiyen uymaları gerekmektedir. Bunların yanında pandemiyle mücadelede maske, mesafe ve hijyen kurallarına tüm ilçe halkımızın uyması sadece kendimiz açısından değil sevdiklerimiz açısından da çok önemlidir’’ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı