Kocaeli’nde öğrencilere “Suyun Akıllı Yönetimi” eğitimi

Kocaeli’nde öğrencilere “Suyun Akıllı Yönetimi” eğitimi

ABONE OL
Kasım 16, 2021 15:53
Kocaeli’nde öğrencilere “Suyun Akıllı Yönetimi” eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Akıllı Şehirler” konu başlığında yer alan “çevre” çalışmalarına yönelik Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri
Mühendisliği son sınıf öğrencilerini ağırladı.

KOCAELİ(İGFA)- Bilişim Sistemleri Mühendisliği son sınıf öğrencileri, Öğretim Görevlisi Dr. İsmail Gülsoy ile “Akıllı Şehirler” dersinin uygulamasını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünde yaptı.

Uygulamalı derste Su ve Atıksu Teknolojileri Daire Başkanı Süleyman Karabayır, Scada Şube Müdürü Murat Sönmez “Suyun Akıllı Yönetimi” hakkında detaylı bilgi verdi.

Ana depolara gelen, bu depolardan abonelere iletilen içme suyunun yönetilmesinde ve kullanıldıktan sonra atık su olan suyun toplanmasında kullanılan elektronik teknolojilerden, sistemlerden ve yazılımlardan bahsedildi. Konular içme suyunun yönetimi için depolara ve isale hatlarına yerleştirilen sensörler ile suyun miktarı, basıncı ve debisinin anlık olarak izlendiği SCADA sistemi üzerinden gösterildi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.