Kocaeli’nde öğrenciler İZAYDAŞ’taki akıllı şehircilik uygulamalarını inceledi
 • Ufuk Gazetesi
 • Yerel
 • Kocaeli’nde öğrenciler İZAYDAŞ’taki akıllı şehircilik uygulamalarını inceledi

Kocaeli’nde öğrenciler İZAYDAŞ’taki akıllı şehircilik uygulamalarını inceledi

ABONE OL
Aralık 16, 2021 12:22
Kocaeli’nde öğrenciler İZAYDAŞ’taki akıllı şehircilik uygulamalarını inceledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği son sınıf öğrencileri, İZAYDAŞ’taki akıllı şehircilik uygulamalarını yerinde gördü.

KOCAELİ(İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atık Bertaraf Tesisi İZAYDAŞ, “Akıllı Şehirler- Akıllı Çevre” konu başlığında bilgi transferi gerçekleştirme bağlamında Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği son sınıf öğrencilerini ağırladı. KOÜ Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Öğretim Görevlisi Dr. İsmail Gülsoy ile öğrenciler, “Akıllı Şehirler” dersinin uygulamasını İZAYDAŞ Genel Müdürlüğünde yaptı.

Sunum ve bilgi alışverişini takiben şirket yöneticileri ve öğrenciler atık bertaraf tesisini incelemek üzere sahaya indi. Kocaeli’nde atığın yolculuğunu gözlemlemek üzere ilk olarak atığın kabul edilişi, fırınlarda nasıl yakıldığını yerinde gördüler.

Öğrencilerden Orhan Özbek, üniversite eğitimleri sırasında bilgisayar ve elektronik teknolojileri konusunda eğitim aldıklarını, bunların çalışma prensipleri ile ilgili bütün teorik bilgileri öğrendiklerini, mezun olmadan önce öğrendikleri teorik bilgilerin pratiğini görmenin, özellikle teknolojinin kalbinde gözlemlemenin kendilerini mutlu ettiğinden bahsetti.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


  HIZLI YORUM YAP

  rk

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.