fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1744
  %0,24
 • EURO
  9,7529
  %0,51
 • ALTIN
  457,01
  %-0,05
 • BIST
  1.393
  %-1,65
Kızılay’da Yenileme Çalışmaları

Kızılay’da Yenileme Çalışmaları

Çankaya Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Kızılay yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İki belediyenin 25 yıl sonra birlikte hareket ederek Sakarya, Selanik ve Tuna Caddelerinde tamamladığı Kızılay bölgesini yenileme çalışmalarına Yüksel Caddesi, Konur ve Karanfil Sokaklarda devam ediliyor.

Ankara’nın merkezi Kızılay bölgesini yeniden cazibe merkezi haline getirmek için kolları sıvayan iki belediye ilk etapta Sakarya, Selanik ve Tuna Caddelerini yeniledi. Altyapı çalışmalarından zemin düzenlemesine aydınlatma tesisatlarından yeraltı çöp konteynırlarına kadar çalışmalarını aralıksız sürdüren Çankaya Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gece-gündüz Yüksel Caddesi ile Konur ve Karanfil Sokağın asfalt serimi ve bazalt taş döşeme çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Yüksel Caddesi’ne döşediği matematik, fizik ve kimya formülleri de öğrencilerin beğenisini kazandı.

Kızılay bölgesinde kapsamlı yenileme çalışması yapan belediyeler Başkentin merkezini bir kent meydanı haline dönüştürmek için el birliği ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Altyapı çalışmaları ve Başkent Elektrik Dağıtım AŞ’nin aydınlatma tesisatıyla hız kazanan çalışmalarda Konur ve Karanfil Sokakta oturma grupları, renkli desenli asfalt kaldırım, granit ve oluk taştan oluşan zemin düzenlemesi yer alacak.

Kızılay’ı el ele vererek yenilediklerini ve bu ortak çalışmanın vatandaştan olumlu geri dönüşleri olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çankaya Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi 25 yıl sonra ilk defa ortak hareket ediyor. Başkentin merkezinin yenilenmesi hem esnaf hem de vatandaşlar nezdinde olumlu karşılanıyor. Vatandaşlarımıza layık olmak için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. Onların hayır dualarını almak bizim en büyük kazancımız. Çalışmalar tamamlandığında Kızılay yeniden cazibe merkezi olacak” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çankaya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı