Kırsal kalkınma desteklerinde yeni dönem

Kırsal kalkınma desteklerinde yeni dönem

ABONE OL
Aralık 2, 2021 11:34
Kırsal kalkınma desteklerinde yeni dönem
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ANKARA (İGFA) – Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ değişikliğine göre, nüfusu 20 binin altındaki yerleşim yerlerinde belediyeden yapı ruhsatı olmadığına dair belge sunulması halinde yapı ruhsatı sunma zorunluluğu kaldırıldı.

TEKNOLOJİ YENİLEME HİBEYE UYGUN HALE GETİRİLDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca hazırlanan tebliğe göre, sera ve soğuk hava depolarında teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon için hibe başvurusuna uygun hale getirildi. 2020-2021 başvuru döneminin fiziki son tamamlanma tarihi 1 Temmuz 2022’ye uzatıldı. Sadece 2020-2021 başvuru döneminde geçerli olmak üzere inşaat işleri ile ilgili mevzuat gereği alınması gerekli izin ve ruhsatların nihai rapor ekinde sunulması sağlandı.

Söz konusu değişikliğe ulaşmak için tıklayabilirsiniz

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.