fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3634
  %1,01
 • EURO
  10,1469
  %0,59
 • ALTIN
  493,22
  %0,84
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Kırıkkale Kültürü Keçiören’de Yaşatıldı

Kırıkkale Kültürü Keçiören’de Yaşatıldı

Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen Keçiören Ramazan etkinliklerinde, Kırıkkale Kültür Evi’nin açılışı ve Kırıkkale’ye özgü kültürel değerlerin tanıtımı yapıldı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bu akşam Kırıkkale’deyiz. Anadolu’muzun güzel şehri, güzel kenti Kırıkkale’mizin kültürünü hep birlikte yaşayacağız ve göreceğiz. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ETKİNLİKTE TÜRK HALK MÜZİĞİ ŞÖLENİ YAŞANDI

Başkan Turgut Altınok Kırıkkale Kültür Evi’nin açılışını, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Alparslan Doğan, MHP MYK Üyesi Erol Elidemir, Ankaralı Dernekler Federasyonu Başkanı Celalettin Uludağ, Kırıkkaleliler Dernek Başkanı Abdullah Polat, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Sertkaya, Kırıkkaleli İşadamları Derneği Başkanı Yılmaz Taşpınar, Karakeçililer Dernek Başkanı Kadir Hasgül ve Keçiören Müteahhitler Derneği Başkanı Ferit Turan ile birlikte yaptı.

Ramazan ayı boyunca Keçiören Belediyesi tarafından iftardan sonra hem çocuklar hem de aileleri için düzenlenen etkinlikte birbirinden eğlenceli gösteriler sergilenmeye devam etti. Meydanı dolduran aileler ve çocuklar, kukla gösterisi, Hacivat Karagöz gölge oyunu ve yetişkin vatandaşların sahneye çıkarak ortaya koydukları yarışmalarla doyasıya eğlendi. Daha sonra Türk Halk Müziği sanatçıları Mecnun Sayılır ve Mustafa Sayılır’la birlikte Kırıkkale’nin yetiştirdiği mahalli sanatçılar sahne alarak Keçiörenlilere coşkulu bir türkü gecesi yaşattı.

DEVLETİMİZ, ÜLKEMİZ, BAYRAĞIMIZ VE EZANLARIMIZ VAR OLSUN

Başkan Altınok, etkinliğe katılan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, “Ramazan-ı Şerifin tüm Türk-İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar, güzellikler getirmesini yüce rabbimden niyaz ediyorum. Devletimiz, ülkemiz, bayrağımız ve ezanlarımız var olsun” dedi.

Altınok konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Bu akşam Kırıkkale’deyiz. Anadolu’muzun güzel şehri, güzel kenti Kırıkkale’mizin kültürünü hep birlikte etkinliğimizde yaşayacağız ve göreceğiz. Bu güzel etkinliğimizi düzenlerken bizlerle işbirliği içerisinde olan Kırıkkale Dernekler Federasyonu Başkanımıza ve yönetimine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gecemiz ve geleceğimiz hayırlı olsun. Başta devletimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, daha sonra da vatanımız, devletimiz, bayrağımız uğruna seve seve şehadet şerbetini içen, bizlere vatan bırakan bütün kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Mekânları cennet olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören kırıkkale

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı