fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3209
  %0,11
 • EURO
  10,1230
  %0,13
 • ALTIN
  501,24
  %0,47
 • BIST
  1.454
  %0,90
Kır-Kent Dayanışması Akyurt’tan Başladı

Kır-Kent Dayanışması Akyurt’tan Başladı

Kır-Kent Dayanışma Toplantılarının ilki Akyurt Elecik Mahallesi’nde başladı. Akyurt’taki hazırlık çalışmalarını ise Akyurt Kalkınma Derneği üstlendi.

Ankara genelinde yürütülecek olan Kır-Kent Dayanışma Toplantılarının ilki Akyurt Elecik Mahallesi’nden başladı. Elecik Mahallesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Kır-Kent Kardeşliği Topluluğu Koordinatörü ve Sözcüsü Bülent Gürsoy, Ziraat Mühendileri Odası Eski Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Taşdöğen, Ankara Üniversitesi Önceki Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, Türk Tabipler Birliği Üyesi Dr. Gökhan Kırtunç, Kaman Ziraat Odası Eski Başkanı Selami Kayhan ve Akyurt Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Onur Kök, Ufuk Kök, Hakan Erden ve Ali Canpolat katılım gösterdi.

Elecik Mahalle Muhtarı Hasan İnal, köy hakkında katılımcılara bilgi verirken, mahallenin sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle eğitim, sağlık ve tarım üzerine konuların ele alındığı toplantıda çözüm önerileri üzerine katılımcılar görüşlerini dile getirdi.

GÜRSOY: TÜRKİYE’YE YAYILACAĞINDAN EMİNİZ
Kır-Kent Kardeşliği Topluluğu Koordinatörü ve Sözcüsü Bülent Gürsoy, proje hakkında bilgi verdi. “Köylü yaşamazsa toprak yaşamaz. Köylü yaşamazsa kentli yaşamaz. Köylü yaşamazsa millet yaşamaz” bilinciyle yola çıktıklarını dile getiren Gürsoy şunları söyledi; “Topluluğumuz bu toprakların yetiştirdiği doktorlar, mühendisler, diş hekimleri, avukatlar, ziraat bilimi insanları, ziraatçiler, ormancılar, farklı konularda kır/kent dayanışmasına katkısı olabilecek birikimleri olan uzmanlardan oluşuyor.
Türk Tabipler Birliği, Barolar Birliği, Veterinerler Birliği, Mühendis Odaları ve Birlikleri, Ziraat Odaları, Ziraat Mühendisliği Fakülteleri, Ormancılar Derneği, Köy Kalkınma Dernekleri, Muhtarlar Birlikleri bir çok kurum, kuruluş ve birliğin üyeleri bu çalışmalara katkı sağlıyor. Ankara için başlangıçta 100 civarında bir sayıya sahip olan topluluğumuzun, bu çalışmalar esnasında, yüzlerce yetişmiş değerli insanımızın katılımıyla daha da büyüyeceğinden ve Türkiye’ye yayılacağından eminiz.”

KÖK: DİĞER KÖYLERDE DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Akyurt’taki çalışmalar hakkında bilgi veren Akyurt Kalkınma Derneği Başkanı Onur Kök ise uzman katılımcılarla birlikte Akyurt’un köylerinde bu tür toplantıların devam edeceğini belirtti. Kök, “Kır-Kent Kardeşliği Topluluğu ile birlikte ilçemiz mahallelerinde bu tür toplantılara devam ederek, köy halkını dinleyeceğiz. Bu çalışma ile birlikte hem Ankara genelinde hem de ilçelerde ortaya çıkan sorunların ayrı ayrı ele alınarak çözüm üretilmesi hedefleniyor. Özellikle tarım ve hayvancılıkta sorunların arttığı günümüzde bu tür diyalog toplantıları ile köylünün istek ve taleplerini dinlemeyi değerli buluyoruz.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı