fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5464
  %-0,13
 • EURO
  10,3683
  %-0,13
 • ALTIN
  510,56
  %-0,17
 • BIST
  1.442
  %-0,03
Keçiören’de 200 öğrenci 5 müzeyi ziyaret etti

Keçiören’de 200 öğrenci 5 müzeyi ziyaret etti

Keçiören Belediyesi Çocuk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen müze gezi programı kapsamında 200 öğrencinin 5 ayrı müzeyi gezme fırsatı bulduğunu belirten Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bir hafta boyunca her gün iki gurup olmak üzere toplamda 200 çocuğumuz gezerek öğrenmenin keyfini çıkardılar. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak olan çocuklarımızın bilimle iç içe olmaları için belediyemizin tüm imkânlarını seferber ediyoruz” dedi.

ÇOCUKLAR VE VELİLERDEN YOĞUN İLGİ

Keçiören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Çocuk Eğitim Merkezi atölyesine kayıtlı öğrencilere yönelik düzenlenen müze gezi programına çocukların yanı sıra veliler de yoğun ilgi gösterdiler. Çocuk Eğitim Merkezi uzmanları eşliğinde TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi, Feza Gürsey Bilim Merkezi, Maden Tetkik Arama Müzesi, Satranç Müzesi ve Ankara Üniversitesi Veterinerlik Anatomi Müzesini gezen öğrenciler hem öğrendiler hem de keyifli vakit geçirdiler.

“HEM GEZDİLER HEM DE ÖĞRENDİLER”

Özgüveni yüksek bir nesil yetiştirmek için çocuklara ve gençlere yönelik her türlü çalışmaya destek olacaklarını söyleyen Başkan Turgut Altınok, 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen müze gezi programındaki faaliyetlere ilişkin bilgi vererek şunları aktardı:

“TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi’nde, 1927`de başlayan radyo yayıncılığından günümüze kadar olan televizyon ve yeni medya yayınlarına yönelik teknolojileri görme fırsatı bulan öğrencilerimiz, Maden Tetkik Arama Müzesi gezisinde Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen önemli maden örneklerini, bitki ve hayvan fosillerini inceleme fırsatı buldular. İçerisinde 110 ülkeden 710  satranç takımının bulunduğu ve 4 ana tema üzerinde sergilenen Satranç Müzesi’nde ise satranç oynayan öğrencilerimiz, Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde durgun elektrik, sıvı azot, kimyasal tepkimeler ve bilimsel gösterilerle eğlenerek öğrendiler. Son olarak Ankara Üniversitesi Veterinerlik ve Anatomi Müzesi’ni gezen çocuklar, hayvanları daha yakından inceleyerek insanlarla olan ilişkilerini öğrendiler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı