fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,0580
  %0,63
 • EURO
  9,6752
  %0,72
 • ALTIN
  460,38
  %1,38
 • BIST
  1.408
  %0,03
Keçiören Cumhuriyet Bayramı’na İddialı Hazırlanıyor

Keçiören Cumhuriyet Bayramı’na İddialı Hazırlanıyor

Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yılı kutlamaları için özel hazırlıklar yaptıklarını duyuran Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün `en büyük eserim` dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruyacağımızı ve bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi unutmayacağımızı bu vesileyle hatırlatıyoruz, büyük bir gururla Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlayacağız” dedi.

KLASİK OTOMOBİL TUTKUNLARINA ÖZEL SERGİ

Keçiören Belediyesi Cumhuriyet Bayramı için özel bir program düzenlemeye hazırlanıyor. İki gün boyunca sürecek etkinliklerde Cumhuriyet coşkusu doruğa çıkarken, birlik, beraberlik mesajları da verilecek. Etkinlikler 28 Ekim’de Keçiören Belediyesi önünde klasik otomobillerin sergilenmesi ile başlayacak. Keçiören Belediyesi ve Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü’nün ortaklaşa düzenleyeceği sergide 1940 model araçlar da yerini alacak. Toplamda 50 aracın yer alacağı sergide Kemal Sunal’ın filmlerde kullandığı orijinal plakalı otomobil ile Cem Karaca’nın ‘Ağır Roman’ klibinde kullandığı klasik otomobil de olacak.

29 Ekim saat:16.00’ya kadar klasik otomobil tutkunları sergiyi ziyaret edebilecek, sergilenen araçlar daha sonra Keçiören’de mini bir tur atacaklar.

ÖZEL KONSER,  FENER ALAYI, HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

28 Ekim’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat:19.30’da Belediye Konservatuvarı Şef Özlem Karaağaç yönetiminde Türk Sanat Müziği Korosu Cumhuriyet Bayramı özel konseri düzenlenecek. Ayrıca Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ayşe Taş da konuk sanatçı olarak yerini alacak. 29 Ekim’de hemşehri dernekleri, vakıflar, kulüplerin de aralarında olduğu Keçiören’deki sivil toplum kuruluşları Fatih Stadında bir araya gelerek saat:18.00’den itibaren fener alayı yürüyüşüne başlayacaklar. Klasik otomobillerin önde yer alacağı fener alayında, seymenler, bando takımı da renkli görüntülerle Cumhuriyet coşkusunu doruğa çıkaracak.

“BÜYÜK BİR GURURLA KUTLAYACAĞIZ”

Belediye önünde son bulacak yürüyüş sonrasında düzenlenecek havai fişek gösterisi ile görsel bir şölen oluşturulacağını da söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün `en büyük eserim` dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruyacağımızı ve bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi unutmayacağımızı bu vesileyle hatırlatıyoruz, büyük bir gururla Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlayacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı