Kayseri’de Şevki Eren Albayrak Camii gün sayıyor

Kayseri’de Şevki Eren Albayrak Camii gün sayıyor

ABONE OL
Ağustos 29, 2023 10:45
Kayseri’de Şevki Eren Albayrak Camii gün sayıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliğinde yapımı süren Şevki Eren Albayrak Camii’nde incelemelerde bulundu.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yerel yönetim hizmetleri kapsamında Kayseri’ye kazandırılacak eserlerin hayata geçirilmesi için belediye-hayırsever iş birliğinin en güzel örneklerine imza atan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu yöndeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bu kapsamda belediye-hayırsever iş birliğinde çalışmalarına başlanan Şevki Eren Albayrak Camii tamamlanma aşamasına gelirken Büyükkılıç, hayırsever Şevki Albayrak ile birlikte camide incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç incelemeleri esnasında hayırsever iş insanı Şevki Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Ali Hasdal ve daire başkanları eşlik etti.

Şevki Eren Albayrak Camii’ndeki incelemelerinin ardından burada açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, caminin yakın zamanda ibadete açılacağını belirterek, “Şevki Albayrak büyüğümüze, dostumuza hem hayırseverliği hem Kayseri’de güvenilir iş birliği ile kıymetli evladına teşekkür ediyorum. Rahmetli torunu için bir hatıra olacak anlayış içerisinde yapılan ve sadaka-i cariyenin en güzel örneklerinden birini teşkil edecek olan butik bir cami” dedi.

“KAYSERİ’NİN EN GÜZEL CAMİLERİNDEN BİRİ OLACAK”

Büyükkılıç, Şevki Eren Albayrak Camii’nin Kayseri’nin en güzel camilerinden biri olacağını ifade ederek, şunları söyledi:

“Minik kütüphanesi ile nezih bir ortamıyla Kayseri’mizin en güzel camilerinden birine örnek teşkil edecek. Geçmişlerimize Allah rahmet eylesin. Cenab-ı Allah yapmış olduğu bu güzel çalışmadan dolayı kendisine helalinden bol rızık versin. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Şevki Eren’imizin adını taşıyan bu güzel cami Kur-an Kursu var, yan tarafında bu önemli, ayrıca lojmanı var.”

“LOJMANIMIZ VAR, KUR’AN KURSU’MUZ VAR”

Hayırsever Şevki Albayrak da Büyükşehir Belediyesi-hayırsever iş birliğinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Böyle bir camimizin yapılmasına vesile oldu. Allah ondan da razı olsun, gelecek cemaatten de razı olsun. Lojmanımız var, Kur-an Kursu’muz var. Burası takım halinde, inşallah cemaati bol olur. Allah hayrını kabul eyler, geçmişlerimize rahmet eyler, Şevki Eren’imiz de huzur içerisinde yatar inşallah” diye konuştu.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.