fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4597
  %0,05
 • EURO
  10,2769
  %0,06
 • ALTIN
  501,87
  %0,15
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Kaymakam Altın, muhtarlarla bir araya geldi

Kaymakam Altın, muhtarlarla bir araya geldi

Her ay muhtarlar ile toplantı yaparak fikir alışverişinde bulunan Akyurt Kaymakamı Osman Altın, yeni yılın ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştirdi.

Akyurt Kaymakamı Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Müftüsü, İlçe Nüfus Müdürü V., İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V., İlçe Milli Eğitim Müdürü, Akyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü V. ve Mahalle Muhtarları katılım gösterdi.

Kaymakam Osman Altın, 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra devlet– millet birlikteliğinin ön plana çıktığını bu birlikteliğin ülkemiz açısından daha emin ve kararlı adımlar atmaya dayanak oluşturduğunu ve bu doğrultuda Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’ de başlattığı operasyonun en iyi şekilde sonuçlanması için temennilerini dile getirdi. Altın, kamu hizmetinin sunumunda yaşanan sorunların, istek ve çözüm önerilerin tartışıldığı toplantılara katılımlarından dolayı kurum amirlerine ve muhtarlara teşekkür etti.

İlçe Emniyet Müdürü, terör ve asayiş olaylarını engellemek amacıyla önleyici denetimlerin devam ettiğini, hassas noktalar ile ilgili gerekli çalışmaların yürütüldüğünü; ancak şüpheli şahıslar tespit edildiğinde vakit kaybedilmeden kolluk kuvvetleri ile irtibata geçilmesinin uygun olacağını bildirdi.

İlçe Jandarma Komutanı, ilçede hobi bahçeleri ile ilgili önleyici kolluk hizmetlerinin yürütüldüğünü muhtarlardan şüpheli şahıslarla ilgili bildirimleri yapmasının uygun olacağını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü, servis yönetmeliğine uygun olarak okul müdürleri ile toplantı yapılacağını ve servis taşımacılığı yapacak olan minibüslere yönetmeliğe uygun taşımacılık belgelerinin düzenleneceğinin bilgisini verdi.

İlçe Müftüsü, Helal Lokma Helal Kazanç ve Aile Bütünlüğü ile ilgili iki proje başlatıldığını vatandaşlara din görevlileri tarafından gerekli bilgilendirmelerinin yapılacağını belirtti.

İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında hayvan dağıtımına başlanacağını, Buzağı desteklemeleri ile ilgili vatandaşlara mahallelerde gerekli duyuruların yapılmasını, 12 adet mahallede toplu tapulaştırma işlemlerinin yapılacağını dile getirdi.

Toplantıda görüşülen konuların çözümü için ilgili kurumlarla gerekli yazışmaların yapılarak konuların takibinin sağlanması ve mahalle muhtarları tarafından vatandaşlara gerekli duyurular yapılmasına karar verildi.

Kaymakam Osman Altın toplantının sonunda Akyurt’ta yapılan muhtar toplantılarında görüşülen konular kapsamında kamu kurumlarının üzerine düşen görevlerini yerine getirdiğini, devletimizin kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanarak vatandaşlarımızı sıkıntılarından kurtarabilmek için tespit edilen sorunların en elzeminden başlayarak harekete geçirilip bu sorunların en aza indirilmesi hedeflendiğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı