fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5642
  %1,12
 • EURO
  10,3861
  %1,16
 • ALTIN
  511,39
  %0,64
 • BIST
  1.443
  %-0,80
Kardeş Şehir Seul’den Büyükşehir Çıkarması

Kardeş Şehir Seul’den Büyükşehir Çıkarması

Uluslararası ilişkiler konusunda dünyaya örnek olan çalışmalara imza atan ve dünyanın dört bir tarafındaki Başkentlerle kardeş şehir ilişkileri kuran Ankara Büyükşehir Belediyesi, Seul’den gelen konuklarını ağırladı.

Avrupa’dan Uzakdoğu’ya, Amerika’dan Afrika’ya kadar çoğu başkent olmak üzere toplam 50 kardeş şehri bulunan Ankara, 1971 yılında ilk kardeş şehir anlaşması yaptığı Seul ile dostane ilişkisini geliştirerek sürdürüyor.

ANLAMLI ZİYARET

Belediye Meclislerinin faaliyetlerine ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla gerçekleşen ziyarette Seul Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Kı Yeoul Park ve beraberindeki Meclis üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hayrettin Çetin tarafından ağırlandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş adına konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hayrettin Çetin, Ankara ve Seul arasındaki ilişkilerin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini ve iki şehir arasındaki işbirliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu:

 “Seul Büyükşehir Belediyesi ile belediye hizmetleri başta olmak üzere sosyal ve kültürel tüm işbirlikleri bizi ziyadesiyle memnun etmektedir. Bu ve benzeri ziyaretlerin halklarımızın menfaatine olacak şekilde ileriye dönük ikili işbirliklerinin artarak devam etmesini canı gönülden temenni ediyorum.”

TÜRKİYE’YE ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Seul Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerini tek tek tanıtan Meclis Başkan Yardımcısı Kı Yeoul Park ise, Ayla filminden çok etkilendiklerini belirterek, “Türkiye’ye geldiğimizde yabancı bir ülkeye gelmiş gibi değil de Kore’de bir şehre gelmiş gibi huzurlu bir duygu içerisindeyiz.70 yıl önce Kore’nin özgürlüğü ve barışı için Türkiye’nin yaptığı fedakarlıkları ve yardımları biz unutmadık, her zaman da hatırlayacağız. Buraya gelmeden önce Ayla filmini izlerken çok duygulandım. Çok şeyleri düşündürdü ve hissettirdi” sözleriyle duygularını paylaştı.

Karşılıklı ilişkileri daha da geliştirmek, bilgi ve tecrübe paylaşımını üst düzeye çıkarmak istediklerini belirten Seul heyeti, karşılaştıkları ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

MOGAN PARK’TA ANKARA AKŞAMI

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri Hayrettin Çetin, Berkay Gökçınar ve Sercan Çıvgın Seul heyetini, Mogan Gölü Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen akşam yemeğinde de ağırladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın dinletisi eşliğinde yenilen yemeğin ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı