1. Haberler
  2. istanbul
  3. Kadıköy Belediyesi’nden “En Güzel Balkon ve Teras Bahçesi” Yarışması

Kadıköy Belediyesi’nden “En Güzel Balkon ve Teras Bahçesi” Yarışması

featured
service

Kadıköy Belediyesi, kent yaşamında yeşil dokunun önemini vurgulamak ve çevremizi güzelleştirmek amacıyla bu yıl ilk kez “En Güzel Balkon ve Teras Bahçesi” yarışmasını düzenliyor. Başvurular, 14 Haziran Cuma günü başlayacak.

Kadıköy ilçesinde ikamet eden tüm özel ve tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar yarışmaya katılabilir. Ancak, profesyonel hizmet veren kişi, kurum ve kuruluşlar yarışmaya katılamayacak. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya başvurular sadece bir kategori için geçerli olacak. Katılımcılar, farklı açılardan çekilmiş beş adet fotoğraf ile başvurabilir ve yarışma sonuna kadar mekânı başvurduğu şekilde muhafaza etmeye özen göstermelidir.

Jüri ve Değerlendirme Kriterleri

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün deneyimli uzmanlarından oluşan beş kişilik jüri, başvuru sahiplerine yapacağı ziyaretlerde çeşitli kriterlere göre puanlama yapacak. Bu kriterler arasında çiçek çeşitliliği, özgünlük, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm malzemelerinin kullanımı, aydınlatma ve sulama sistemleri, kent bahçeciliği, saksı ve süs eşyalarının uyumu yer alacak. Ayrıca, mekânın genel tasarımı, çevreyle uyumu, estetik görünüşü, bakımlılığı ve işlevselliği de değerlendirilecek. Bitkilerin kompozisyonu ve sağlık durumu ile kullanılan mobilya ve aksesuarların uygunluğu da jüri üyelerinin değerlendirmesinde önemli rol oynayacak.

Ödüller

Her iki kategoride de dereceye girenlere para ödülleri verilecek. Birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 500 TL ve üçüncüye 5 bin TL ödül verilecek.

Kadıköy Belediyesi’nden “En Güzel Balkon ve Teras Bahçesi” Yarışması