1. Haberler
  2. Yerel
  3. İzmir Ulaşımınında Yeni Dönem! Ücretsiz Aktarma Sistemi

İzmir Ulaşımınında Yeni Dönem! Ücretsiz Aktarma Sistemi

featured
service

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın seçim sürecinde sözünü verdiği toplu ulaşımda ilk binişten itibaren 90 dakika süresince ücretsiz aktarma sistemi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oybirliğiyle kabul edildi. Tugay, “Seçimden önce verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. UKOME’de kararın oy birliği ile çıkmasında, Bakanlık ve diğer kurumlarla kurduğu iletişimle katkı veren AK Parti İzmir İl Başkanı Sayın Bilal Saygılı’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Seçim Vaatlerinden Biri Gerçekleşiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın görevdeki ilk 180 gününü kapsayan vaatleri arasında yer alan toplu ulaşımda ilk binişten sonraki 90 dakika içinde ücretsiz aktarma yapılmasına olanak tanıyacak sistemin teklifi, UKOME toplantısında gündeme geldi. Daha önce iki kez oy çokluğu ile reddedilen teklif, bu defa oybirliğiyle kabul edildi. Başkan Tugay, “Vazgeçmek yok. İzmirli 90 dakika hakkını istiyor. Kabul edilene kadar her UKOME toplantısına halkımızın bu talebini taşımaya devam edeceğiz” diyerek kararlılığını göstermişti.

İzmir Ulaşımınında Yeni Dönem! Ücretsiz Aktarma Sistemi 1

Daha Önce Reddedilmişti

Başkan Tugay’ın göreve gelmesinin ardından, 15 Mayıs ve 14 Haziran tarihlerinde düzenlenen UKOME toplantılarında da sunulan teklif, merkezi idareye bağlı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin olumsuz oylarıyla reddedilmişti. Ancak bu kez Başkan Tugay’ın ısrarlı çabaları sonuç verdi ve teklif oybirliğiyle kabul edildi.

Başkan Tugay: Şehrimize Hayırlı Olsun

Kararı değerlendiren Başkan Tugay, “Seçimden önce verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. UKOME’de kararın oy birliği ile çıkmasında, Bakanlık ve diğer kurumlarla kurduğu iletişimle katkı veren AK Parti İzmir İl Başkanı Sayın Bilal Saygılı’ya çok teşekkür ediyorum. Değerli hemşehrilerimizin kent yaşamlarını kolaylaştırma yolunda tüm kurumlarla yapıcı iş birliği çabalarımız devam edecektir” dedi.

Başkanın İmzasıyla Hayata Geçecek

90 Dakika Ücretsiz Aktarma Sistemi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın, UKOME kararını onaylamasının ardından yürürlüğe girecek. İzmirli vatandaşlar, bu uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte toplu taşımada ilk binişten sonraki 90 dakika süresince ücretsiz aktarma yapabilecekler.

İzmir Ulaşımınında Yeni Dönem! Ücretsiz Aktarma Sistemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.