İzmir Karabağlar Meclisi’nde yılın ilk toplantısında ‘onay’ müjdesi
 • Ufuk Gazetesi
 • Yerel
 • İzmir Karabağlar Meclisi’nde yılın ilk toplantısında ‘onay’ müjdesi

İzmir Karabağlar Meclisi’nde yılın ilk toplantısında ‘onay’ müjdesi

ABONE OL
Ocak 5, 2022 04:23
İzmir Karabağlar Meclisi’nde yılın ilk toplantısında ‘onay’ müjdesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Karabağlar’da Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun başkanlığında toplanan yılın ilk meclis toplantısında, revizyon imar planı hazırlanan Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın mahallelerini kapsayan 106 hektarlık alana ilişkin bakanlıktan ilk onayın geldiği vurgulandı.

İZMİR (İGFA) –  İzmir'de Karabağlar Belediye Meclisi’nin 2022 yılı ilk toplantısı, ana hizmet binasındaki meclis salonunda gerçekleştirildi.

2022'nin herkese barış, huzur, kardeşlik ve bolluk getirmesini dileyen Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Belediyesi'nin güçlü kurumsal yapısıyla kendi ayakları üzerinde durur hale geldiğini vurguladı. “Bu yapıyı daha da güçlendirecek ve kapsamını genişleteceğiz” diyen Başkan  Selvitopu, “Özellikle geçen yıllarda makine parkımızı güçlendirmekle ne denli doğru bir iş yaptığımız bugün daha iyi anlaşılıyor. Bugünkü kur fiyatları ve oynaklığıyla, o araçları alma olanağımız yoktu” diye konuştu.

Temeli geçen haftalarda atılan Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi'nin programa uygun olarak ilerlediğini belirten Başkan Selvitopu, “Yüzde 30'lara yaklaşan imalat gerçekleştirildi. Umarız öngördüğümüz gibi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılından önce bu örnek tesisi başta gençlerimiz olmak üzere tüm Karabağlar halkının hizmetine sunarız” dedi.

ONAY TEŞEKKÜRÜ

Öte yandan Çalıkuşu Semt Merkezi'nin yakında ihaleye çıkacağını bildiren Başkan Selvitopu, bu yıl içinde Kavacık Köyü meydanını düzenlemeyi hedeflediklerini vurguladı. Pazaryerlerinin kapalı hale getirilmesi, park bakım ve onarımları, veterinerlik hizmetlerinin kapsamının genişletilmesi gibi çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Revizyon imar planını hazırladıkları Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın mahallelerini kapsayan 106 hektarlık alana ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'dan ilk onayın geldiğini anlatan Başkan Selvitopu, “Bakanlık 1/25.000'lik planları belediyemizin önerdiği şekilde onayladı. Teşekkür ediyoruz. Şimdi 1/5000 ve 1/1000'lik planlar da onanırsa, bölgede hızla uygulamaya geçeriz” dedi.

Bu arada yılın ilk meclis toplantısında yapılan seçimde denetim komisyonu üyeliklerine Can Ersoy, Mümtaz Rodos, Zafer Levent Yıldır, Cengiz Aktaş ve Fikret Mısırlı seçilirken, Çevre Komisyonu'nun adı Çevre ve Sokak Hayvanları Komisyonu olarak değiştirildi.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


  HIZLI YORUM YAP

  rk

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.