İzmir Çiğli’de iklim değişikliği mücadelesi kitaplaştırıldı
 • Ufuk Gazetesi
 • Yerel
 • İzmir Çiğli’de iklim değişikliği mücadelesi kitaplaştırıldı

İzmir Çiğli’de iklim değişikliği mücadelesi kitaplaştırıldı

ABONE OL
Ocak 5, 2022 12:12
İzmir Çiğli’de iklim değişikliği mücadelesi kitaplaştırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çiğli Belediyesi tarafından iklim değişikliğinin ekolojik, ekonomik ve sosyolojik sonuçlarına karşı sürdürülebilir çözümler üretmek amacıyla gerçekleştirilen Çiğli İklim Eylem Planı Yuvarlak Masa Toplantıları’ndaki konuşmalardan derlenen “Çiğli’de İklim Konuşmaları” kitabı basıldı.

İZMİR (İGFA)- 2020 yılı Nisan ve Temmuz ayları arasında çevrimiçi olarak düzenlenen Çiğli İklim Eylem Planı Yuvarlak Masa Toplantıları’ndaki konuşmaların yer aldığı Çiğli’de İklim Konuşmaları kitabının içeriği; Barış Doğru’nun “Son Tahlilde İklim Belirler”, Ethem Can Turhan’ın “Kentsel İklim Adalet ve Ötesi” ve Selin Sayek Böke’nin “Toplumsal Refah, Adalet ve Eşitlik Temelinde İklim Krizi İle Mücadele” başlıkları ile yaptığı konuşmalarından oluşuyor.

Renkli grafikleri ve sayfa düzenlemesi ile tüm yaş gruplarına hitap eden 32 sayfalık kitap, ilk olarak 7-8 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşen Dirençli Kentler Sempozyumu ve Çiğli İklim Eylem Planı Çalıştayı’nda katılımcılar ile buluştu.

Çiğli Belediyesi’nin iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarının yer aldığı Çiğli’de İklim Konuşmaları kitabına ücretsiz olarak erişmek isteyen kişi ve kurumlar kitabın PDF haline Çiğli Belediyesi resmi Web sitesinden erişebilecek.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


  HIZLI YORUM YAP

  rk

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.