DOLAR 9,60001.01%
EURO 11,17880.83%
ALTIN 550,641,01
BITCOIN 6034820,31%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İYİ Parti’den STK ve muhtarlar buluşması

İYİ Parti’den STK ve muhtarlar buluşması

ABONE OL
Kasım 14, 2020 14:26
İYİ Parti’den STK ve muhtarlar buluşması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Akyurt İlçe Başkanlığı, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ve mahalle muhtarları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda ilçenin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Gerçekleştirilen toplantıya İYİ Parti İlçe Başkanı Selami Ünür ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İYİ Parti Genel Sekreter Yardımcısı Uğurhan Tiryaki ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat katılım gösterdi. Muhtarların sorunlarını ve taleplerini ilettiği toplantıda, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Serkan Yılmaz ise farklı bir öneride bulundu. Yılmaz, “Bu güne kadar Büyükşehir Belediyesi’nde ilçemizi temsil edecek bir hemşehrimiz olmadı, görev verilmedi” diyerek, sorunları rahatlıkla aktarabilecekleri bir Akyurtlu’ya görev verilmesini istedi.

ÜNÜR: “25 YILLIK HEGEMONYA SONA ERDİ”
Toplantıda konuşan ve 25 yıldır süren hegemonyanın sona erdiğini söyleyen İyi Parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, “Biz yılmadan usanmadan neler yapabileceğimizi, ısrarla, inatla, muhtarlarımıza, STK’larımıza anlatmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz bu hareket cesurlardan oluşan ve sevdası; vatan, millet, bayrak olanların davasıdır. Devletimizde, milletimizde, büyüktür, güçlüdür. Onun için diyorum ki; sevdalarımız yücedir bizim. Lütfen bu sevdayı karşılıksız bırakmayın.

Biliyorsunuz millet ittifakı olarak 25 yıldır süren hegemonyaya son vererek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Sayın Başkanımız Mansur Yavaş ile birlikte kazandık ve yaşanan onca sıkıntıya rağmen ilçedeki paydaşlarımızdan biri olarak yaptığımız hizmetleri, özellikle muhtarlarımızın bir kez daha görmelerini, takdir etmelerini ve bizlere destek vermemelerini tekrar arz ediyorum” dedi.

ÖZTÜRK: “BU AYIP, ÇEYREK ASIRDIR BU VİLAYETİ YÖNETENLERİN AYIBIDIR”
STK’ların demokrasinin vazgeçilmezi ve muhtarları ise Türkiye’nin görülmeyen kahramanları olarak değerlendiren Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, bu toplantı ile Akyurt’un sorunlarını ve dertlerini dinlemek istediklerini söyledi.

Öztürk, “Millet ittifakının ana ortağı olan bir siyasi parti olarak, Akyurt’un köylerinde ve merkez mahallelerinde var olan sorunları çözebilmek ve katkıda bulunabilmek bizim için en büyük onurdur. Eğer musluğumuzdan su akmıyorsa, yollar toz içindeyse, kanalizasyon yoksa bu çeyrek asırdır, bu vilayeti yöneten zihniyetin ayıbıdır. Akyurtluların ayıbı değildir. Dünyanın hiçbir başkentinde, havalimanına 10 dakika olan bir ilçenin köyünde asla kanalizasyon, yol, ulaşım, iletişim sorunu konuşulmaz… Bizim seviyemizde bulunan ülkelerde fuar alanı olmayan tek başkentiz. Üç defa fuar alanıyla ilgili dönemin yöneticileri ile ziyarette bulunduk, geldiğimiz noktada Ankara’da şu anda fuar alanı olarak kullanılabilecek bir nokta yoktur” dedi.

SUNAT: “ADIM ADIM ANADOLU’YU GEZECEĞİZ”
Türkiye’nin pandemiye ekonomik kriz koşullarında yakalandığını belirten İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat ise pandemi sürecinin ekonomik krizi derinleştirdiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile sorunların arttığını ifade eden Sunat, “Demokrasinin uygulanabileceği tek sistem, demokratik parlamenter sistemdir.” dedi. Sunat, “İşte o yüzden diyoruz ki, güçlendirilmiş, iyileştirilmiş, demokratik parlamenter sistemi mutlaka Türkiye’ye kazandırmalıyız, hediye etmeliyiz. Onun için yola çıktık. Türkiye’yi daha iyi yönetiriz diye yola çıktık, cesur insanlar olarak yola çıktık, kendimize güvendiğimiz için yola çıktık ancak neler yaşadığımızı herkes biliyor” ifadelerini kullandı.

“PANDEMİ SÜRECİ İYİ YÖNETİLEMEDİ”
Türkiye’nin pandemi sürecinde vatandaşına yardımcı olamadığını da söylerine ekleyen Sunat, 6 milyon haneye biner lira verilmesi dışında başka bir adımın atılamadığını söyleyerek, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ama müteahhitlere vergi affı yapıldı, yap işlet devret modellerine paralar ödendi. İşsizlik fonu kullanıldı, devletin kasasından çıkmadı. Ama işsiz kalanlara fondan para verilmedi. Her geçen gün kötüye gidiyoruz. Damat Berat sosyal medya hesabından manidar ifadelerle istifasını duyurdu. Görüldü ki, dolar bile düşüyor, yani Albayrak’ın orada bulunması bile kuru etkiliyor. Şu anda görülen seçim yok, en erken bir sene sonra, genel başkanımız adım adım Anadolu’yu geziyor. Bizlerde Anadolu’yu gezeceğiz. Vatandaşlarımızın derdinin dermanı, tercümanı olmaya çalışacağız. Türkiye’nin meselelerine çözüm önerilerimizi ortaya koyarak vatandaşlarımızla buluşacağız”

YILMAZ: “HEMŞEHRİMİZE GÖREV VERİLMESİNİ İSTİYORUZ”
Konuşmaların ardından mahalle muhtarları sorunları ve eksiklerini aktarırken en dikkat çekici yorum ise Yıldırım Mahallesi Muhtarı Serkan Yılmaz’dan geldi. Mahalle meselelerini aktarmak için Büyükşehir’de çalacakları bir kapının bulunmadığını vurgulayan Serkan Yılmaz, “Akyurt olarak ne yazık ki hep garip kaldık. Bu güne kadar Büyükşehir Belediyesi’nde ilçemizi temsil edecek bir hemşehrimiz olmadı, görev verilmedi. Tanıdığımız, rahatça kapısını açabildiğimiz bir hemşehrimize Büyükşehir’de genel müdür, müdür yardımcısı olarak görev verilmesini istiyoruz. Mezarlık alanı tahsisi için gerekli adımların atıldığı belirtiliyor ancak bu ihtiyacında kısa sürede çözüme kavuşmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Yılmaz, ayrıca, fruko kavşağı olarak bilinen alanda Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmayı hatırlatarak, şehir merkezine ulaşımın rahatlaması için Aydınlıkevler’de de benzer bir düzenlemenin yapılmasını istedi. Muhtarların dile getirdiği sorunlarda su, yol, kanalizasyon gibi eksiklikler ilk sırada bulundu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.