DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 582705-2,74%
Ankara
18°

AÇIK

05:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

İyi Parti İlçe Başkanı Ünür’den Açıklama

İyi Parti İlçe Başkanı Ünür’den Açıklama

ABONE OL
Aralık 13, 2020 18:41
İyi Parti İlçe Başkanı Ünür’den Açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, Sabah Gazetesi’nin Ankara ekinde yayınlanan ‘Akyurt esnafının Büyükşehir isyanı” haberine atıfta bulunarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İYİ Parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, Sabah Gazetesi Ankara ekinde yer alan esnaf röportajlarının Akyurt Belediyesi görevlilerinin nezaretinde yapıldığını iddia ederken, söz konusu haberde ayrıca Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın görüşlerine de yer verilmişti.

“CİMER’E BAŞVURMUŞLAR”
Yayınlanan haberin gerçekleri yansıtmadığını dile getiren İYİ Parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, “Konu üzerinde yaptığımız tetkik ve tespitler neticesi bahse konu haberin Akyurt Belediye Başkanlığı görevlilerinin nezaretinde yapıldığı bilgisi edinilmiş olup, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kendilerine hiç bir şekilde yardım yapılmadığı şeklinde ifade bulan haberin aslının ise, mağduriyetlerinin giderilmesi için Cimer’e başvuruda bulunulduğu şeklinde olduğudur” ifadelerini kullandı.

Haberde yer alan açıklamalara cevap veren Ünür, şu görüşlere yer verdi: “Su kanalıyla ilgili olarak belirtilen talep üzerinde ASKİ yetkililerine durum şifahi olarak bildirilmiş ve 14 Aralık Pazartesi günü konu hakkında gerekli talep ve destek ilgili Daire’lerden istenecek ve muhatabına konu iletilecektir.

Onarım, bakım ve asfalta ihtiyaç duyulan yol konusu ise Fen İşleri Akyurt Şefliğimize bildirilmiş ve aynı gün belirtilen yerde gerekli inceleme ilgili birim tarafından yapılmış olup, mevsimin müsaade ettiği en kısa zaman diliminde gereğinin yerine getirileceği beyan edilmiştir.

Yine habere ve 15. oturuma konu olan asfalt yapımı işleri Akyurt Belediye Başkanının ve haberin çıktığı günün çok öncesinden tamamlanarak Milletimizin hizmetine sunulmuştur.

Aşağıda yapılan yerleri tarihleri ile saygıdeğer Akyurt halkının bilgilerine sunuyorum…
1- Akyurt Sanayi Sitesi içi asfalt yapımı işi-27 Ekim 2020
2- Uzunlar Mahallesi Köy içi ve meydanı asfalt yapımı işi-16 Ekim 2020
3- Akyurt Şehir Merkezi Toki bağlantı yolu asfalt yapımı işi-14 Eylül 2020
4- Teberik köy içi-Çınar-Güzelhisar Mahalleleri bağlantı yolu asfalt yapımı işi-30 Kasım 2020
5- Büğdüz durağı fabrikalar sahası-Şeyhler Mahallesi bağlantı yolu asfalt yapımı işi-19 Kasım 2020
6- Millet Caddesi asfalt yapımı işi- 15 Eylül
2020
7- Saracalar Mahallesi köy içi asfalt yapımı işi – Bitmek üzere

Habere konu bir diğer husus olan Haydar ve Elecik Mahallesi bağlantı yollarının yapılması aşamasında, Elecik Mahalle Muhtarımız, Fen İşleri Şefimiz ve Kalecik İlçe Başkanımız Sn. Satılmış Karakoç’unda bulunduğu görüşmelerde satıh kaplama asfaltı talep etmesi durumunda derhal başlanılacağı bildirilmiş fakat mahalle halkının ve Muhtarımızın talebinin “sıcak asfalt” olması nedeni ile asfalt yapımı işine malum mevsim nedeniyle başlanılamamış olup, ilk planda yapılacağı sözü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın ilgili birimleri tarafından verilmiş ve bu söz üzerine Haydar ve Elecik Mahalle muhtarlarımıza gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Sabah Ankara ekinde yer alan haberde şu ifadelere yer verilmişti: “Geçtiğimiz ay Büyükşehir Meclisinde ilçesinin sorunlarını dile getiren Başkan Hilal Ayık Büyükşehir sorumluluğunda olan alanlarla ilgili defalarca dosya hazırladığını söyledi. İlçesinde bulunan Haydar, Elecik, Büğdüz, Şeyhler, Güzelhisar, Çınar, Teberik, Kızık ve Samut bağlantı yollarının acilen asfaltlanması gerektiğini söyleyen Ayık, şehir merkezinde 10 kilometre, sanayi bölgesinde ise 50 kilometre asfalt atılması gereken yolların olduğunu bununla beraber altyapı, atık su, içme suyu gibi sorunlarının da çözümlenmeyi beklediğini ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.