fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
İyi Parti İlçe Başkanı Ünür’den Açıklama

İyi Parti İlçe Başkanı Ünür’den Açıklama

İYİ parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, Sabah Gazetesi’nin Ankara ekinde yayınlanan ‘Akyurt esnafının Büyükşehir isyanı” haberine atıfta bulunarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İYİ Parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, Sabah Gazetesi Ankara ekinde yer alan esnaf röportajlarının Akyurt Belediyesi görevlilerinin nezaretinde yapıldığını iddia ederken, söz konusu haberde ayrıca Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın görüşlerine de yer verilmişti.

“CİMER’E BAŞVURMUŞLAR”
Yayınlanan haberin gerçekleri yansıtmadığını dile getiren İYİ Parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, “Konu üzerinde yaptığımız tetkik ve tespitler neticesi bahse konu haberin Akyurt Belediye Başkanlığı görevlilerinin nezaretinde yapıldığı bilgisi edinilmiş olup, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kendilerine hiç bir şekilde yardım yapılmadığı şeklinde ifade bulan haberin aslının ise, mağduriyetlerinin giderilmesi için Cimer’e başvuruda bulunulduğu şeklinde olduğudur” ifadelerini kullandı.

Haberde yer alan açıklamalara cevap veren Ünür, şu görüşlere yer verdi: “Su kanalıyla ilgili olarak belirtilen talep üzerinde ASKİ yetkililerine durum şifahi olarak bildirilmiş ve 14 Aralık Pazartesi günü konu hakkında gerekli talep ve destek ilgili Daire’lerden istenecek ve muhatabına konu iletilecektir.

Onarım, bakım ve asfalta ihtiyaç duyulan yol konusu ise Fen İşleri Akyurt Şefliğimize bildirilmiş ve aynı gün belirtilen yerde gerekli inceleme ilgili birim tarafından yapılmış olup, mevsimin müsaade ettiği en kısa zaman diliminde gereğinin yerine getirileceği beyan edilmiştir.

Yine habere ve 15. oturuma konu olan asfalt yapımı işleri Akyurt Belediye Başkanının ve haberin çıktığı günün çok öncesinden tamamlanarak Milletimizin hizmetine sunulmuştur.

Aşağıda yapılan yerleri tarihleri ile saygıdeğer Akyurt halkının bilgilerine sunuyorum…
1- Akyurt Sanayi Sitesi içi asfalt yapımı işi-27 Ekim 2020
2- Uzunlar Mahallesi Köy içi ve meydanı asfalt yapımı işi-16 Ekim 2020
3- Akyurt Şehir Merkezi Toki bağlantı yolu asfalt yapımı işi-14 Eylül 2020
4- Teberik köy içi-Çınar-Güzelhisar Mahalleleri bağlantı yolu asfalt yapımı işi-30 Kasım 2020
5- Büğdüz durağı fabrikalar sahası-Şeyhler Mahallesi bağlantı yolu asfalt yapımı işi-19 Kasım 2020
6- Millet Caddesi asfalt yapımı işi- 15 Eylül
2020
7- Saracalar Mahallesi köy içi asfalt yapımı işi – Bitmek üzere

Habere konu bir diğer husus olan Haydar ve Elecik Mahallesi bağlantı yollarının yapılması aşamasında, Elecik Mahalle Muhtarımız, Fen İşleri Şefimiz ve Kalecik İlçe Başkanımız Sn. Satılmış Karakoç’unda bulunduğu görüşmelerde satıh kaplama asfaltı talep etmesi durumunda derhal başlanılacağı bildirilmiş fakat mahalle halkının ve Muhtarımızın talebinin “sıcak asfalt” olması nedeni ile asfalt yapımı işine malum mevsim nedeniyle başlanılamamış olup, ilk planda yapılacağı sözü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın ilgili birimleri tarafından verilmiş ve bu söz üzerine Haydar ve Elecik Mahalle muhtarlarımıza gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Sabah Ankara ekinde yer alan haberde şu ifadelere yer verilmişti: “Geçtiğimiz ay Büyükşehir Meclisinde ilçesinin sorunlarını dile getiren Başkan Hilal Ayık Büyükşehir sorumluluğunda olan alanlarla ilgili defalarca dosya hazırladığını söyledi. İlçesinde bulunan Haydar, Elecik, Büğdüz, Şeyhler, Güzelhisar, Çınar, Teberik, Kızık ve Samut bağlantı yollarının acilen asfaltlanması gerektiğini söyleyen Ayık, şehir merkezinde 10 kilometre, sanayi bölgesinde ise 50 kilometre asfalt atılması gereken yolların olduğunu bununla beraber altyapı, atık su, içme suyu gibi sorunlarının da çözümlenmeyi beklediğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı