fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5474
  %-0,12
 • EURO
  10,3638
  %-0,18
 • ALTIN
  510,42
  %-0,20
 • BIST
  1.438
  %-0,34
İyi Parti Akyurt İlçe Kongresi gerçekleşti: “Yeniden parlamenter rejime döneceğiz”

İyi Parti Akyurt İlçe Kongresi gerçekleşti: “Yeniden parlamenter rejime döneceğiz”

İyi Parti Akyurt İlçe Başkanlığı’nın Olağan 2. Kongresi büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleştirildi. Dualarla başlayan kongrede konuşan ve yeniden ilçe başkanı seçilen Selami Ünür “Çok kısa zamanda çok iyi işler yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Öncelikle yerelde iktidarı Allah nasip ederse sonrasında ise genelde iktidarı hedefliyoruz.” ifadelerini kulandı. 

Kongrede konuşan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat ise, “Türk milletinin layık olduğu, kuvvet ayrılığının olduğu, insanların eşit olduğu, adaletin uygulandığı, insanların ayrılmadığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Yeniden parlamenter rejime döneceğiz” dedi.

İYİ Parti Akyurt İlçe Başkanlığı’nın Olağan 2. Kongresi Akyurt Belediye Necip Fazıl Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İYİ Parti genel merkez, il yöneticileri ve ilçe halkının katılım gösterdiği kongrede yaklaşık 250 delege oy kullandı. Kongre sonrasında ilçe Başkanlığı görevini Ahmet Mucuk’tan devralan Selami Ünür 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle tüm kadınların kadınlar gününü kutladı. Kongrede konuşan Ünür, yerelde ve genelde iktidarı hedeflediklerini ve bunun için azim ve kararlılıkla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

TİRYAKİ : AKŞENER’İ CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ

Sözlerine “Sokaklarında büyüdüğüm Akyurt’ta bugün siz değerli dava arkadaşlarımla bu çatı altında olmaktan son derece mutluyum, gururluyum onurluyum” diyerek başlayan İyi Parti Genel Sekreter Yardımcısı Uğurhan Tiryaki partinin kuruluş sürecinde yaşanan sıkıntılardan bahsetti. Tiryaki, “Partimizi ilk kurduğumuz yılları sizlere hatırlatmak isterim, bir tarafta türlü iftiralarla mücadele ederken, bir tarafta toplantılar yapmamıza bile imkan vermeyen devlet yöneticileri ile mücadele ediyorduk. O günler geride kaldı, bugün İyi Partimiz millet meclisinde milletvekilleri ile, belediyelerde belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri ile, Türk Millet’ine en iyi şekilde hizmet etmektedir. Buna azim ve kararlılıkla devam edecektir. İlk günkü azim ve iradeyle iman ediyorum ki, Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı, partimizi de iktidara taşıyacağız inşallah” dedi.

“PARTİMİZ BÜYÜYOR”

Genel Başkan Meral Akşener’in her türlü baskıya göğüs gerdiğini belirten Tiryaki şöyle konuştu, “Bir dönem onur ve şerefle hizmet ettiğim Ankara teşkilatlarının büyüyüp gelişerek ikinci kongrelerini tamamladığını görmekte bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Sizlere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir millet kadın ve erkek olmak üzere iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür, toplumun yarısı topraklara zincirle bağlı iken diğer kısmı yükselme şerefine erişebilsin” sözlerini hatırlatmak istiyorum. Buradan Gazi Paşa’yı selamlıyor, çok yaşasın Türk kadınını zincirlerinden koparanlar, çok yaşasın Gazi Paşa diyorum. Dünya kadınlar günü olur da genel başkanımızdan bahsetmeden olur mu? Cesurca açtığı bu yolda korkmadan yürüdüğü bu yolda, bizlere de kendi arkasından yürüme imkanı veren hiç kimseden korkmadan her türlü baskıya göğüs gererek İyi Parti’yi kurup bizlere armağan eden Sayın Genel Başkanımızın da Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.”

SUNAT: PARLAMENTER REJİME TEKRAR DÖNECEĞİZ

Kongreye katılan Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat ise İyi Parti iktidarı ile birlikte parlamenter rejime tekrar dönüleceğini belirtek Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden ‘ucube’ olarak bahsetti. Ülkede kamplaştırma ve çatıştırma siyasetinin yürütüldüğünü belirten Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, “İktidar olup bu karanlık süreci bitireceğiz, onun için yola çıktık. Biz bu ülkenin gidişatını gördük, biz bu ucube sistemin, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin nerelere mal olacağını gördüğümüz için yollara çıktık. Gençlerimizin umutsuzluğunu, gelecek kaygısının giderilmesi, onları hayata bağlamak için yola çıktık. Kadınlarımıza, analarımıza huzur vermek için yollara çıktık. Çocuklarımızın geleceğinin aydınlatılması için yola çıktık. Milletimizin birlik ve beraberliğini sağlamak için yola çıktık. Bizim hareketimizde ego, hırs, dedikodu, hizipçilik yok. Çünkü birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için, çünkü her şey vatan için, onun için yola çıktık. Sağlam adımlarla yürüyoruz. Biz Türkiye’de her şeyi değiştirdik, bu ucube Cumhurbaşkanlığı sistemini de değiştireceğiz, parlamenter demokrasiye döneceğiz. Bir ülkede yargı bağımsızlığı yoksa adalet olmaz, adaletin olmadığı yerde demokrasi olmaz, insan hakları olmaz, kadın hakları hiç olmaz. Türk milletinin layık olduğu, kuvvet ayrılığının olduğu, insanların eşit olduğu, adaletin uygulandığı, insanların ayrılmadığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İŞTE YENİ YÖNETİM
Tek liste ve tek başkan adayı ile girilen seçimde yeni yönetim şu isimlerden oluştu;
ASIL: İlhami Şan, Yavuz Kök, İbrahim Çiftçi, Harun Mertan, Atilla Gürbüz, Ahmet Mucuk, Tevfik Kuz, Salih Uzun, Murat Uğur, Bilal Körüoğlu, Abbas Sedir, İbrahim Maden, Canan Palıt, Seyit Ali Karahan, Bülent Gürbüz, Ümit Gürleyik, Mehmet Memduh Patır, Halil Demirci, Vedat Kalaycı, Ahmet Çetin, Zekeriya Karakaş, Yaşar Tuncel.

YEDEK: Arif Sami Ünür, Arif Bağcı, Hasan Tetek, Pakize Öznaz, Nihat Karaoğlan, Turhan Sezer, Hüseyin Aydoğdu, Sıdkı Kalaycı, Zeliha Bingül, Nail Güleç, Hacı Hasan Bildik, Hacer Çetin, İrfan Aksekili, Ahmet Kayacı, Emine Karabük, Cavit Terzi, Şevket Kalaycı, Şenol Şen, Rayhan Kuz, Harun Atmaca, Kıymet Danacı, Hüseyin Özsoy, Serkan Kalkan.

İL DELEGESİ ASİL: Selami Ünür, Uğurhan Tiryaki YEDEK: Yavuz Kök, İlhami Şan.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı