İstanbul’u spor kenti yapma yolculuğu başlıyor

İstanbul’u spor kenti yapma yolculuğu başlıyor

ABONE OL
Aralık 21, 2021 16:15
İstanbul’u spor kenti yapma yolculuğu başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurumun spor vizyonunu, amaçlarını, stratejik hedeflerini ve projelerini bünyesinde barındıran “Spor Master Planı”nı açıkladı.

İSTANBUL (İGFA)- İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da hazır bulunduğu sunumda konuşan İmamoğlu, “Spor Ana Planımızı; İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz, iştirak şirketimiz Spor İstanbul ve BİMTAŞ ekiplerinin yoğun mesaileri ile hazırladık” dedi.

 “Dünyanın dört bir yanında yapılan bilimsel araştırma sonuçları, kişisel sağlıkta sporun ne denli önemli olduğunu gösteriyor” diyen İmamoğlu, konuyla ilgili İstanbul-Türkiye-Avrupa üçgeninde TV izleme oranından obeziteye, diyabetli insan sayısından düzenli fiziksel aktiviteye katılan insan sayılarını kapsayan karşılaştırmalı örnekler verdi. Bu anlamda İstanbul’un karnesinin zayıf olduğunu belirten İmamoğlu, “İşte bütün bu veriler nedeniyle, İstanbul’un bir spor kenti olması için seferberlik başlatıyoruz. İstanbul’umuzu hep birlikte, herkesin her yerde spor yapabileceği bir kente dönüştüreceğiz. Türkiye’de ilk defa bir kent, spor ana planı hazırlayarak seferberlik ilan ediyor” şeklinde konuştu.

Yaptıkları çalıştaylarda, toplum içindeki tüm kişi, kurum ve kuruluşlarının spor ile ilişkilerini ele aldıklarını kaydeden İmamoğlu, antrenörler, lisanslı faal sporcular, spor okulu yöneticileri, federasyon yöneticileri ve hane halkından oluşan toplam 9 bin 281 kişi ile anketler yaptıklarının altını çizdi.

Profesyonel sporcular, kadınlar, çocuklar ve engelliler özelinde yaptıkları çalışmalarla ilgili detaylı rakamsal bilgiler paylaşan İmamoğlu, “Uzun bir seferberliğe ve yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuğun adı, ‘İstanbul’u spor kenti yapma yolculuğudur.’ Tüm kesimlerde spora olan ilgiyi artırmak; hem takımla yapılan hem de bireysel yapılan sporları herkes için erişilebilir kılmak; daha çok ve daha başarılı milli sporcu yetiştirmek ve her alanda daha çok uluslararası şampiyon yetiştirmek hedefimiz olacak” dedi. 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.