1. Haberler
  2. Haberler
  3. İstanbullular Yeşilçam Şarkılarıyla Nostalji Dolu Anlar Yaşadı

İstanbullular Yeşilçam Şarkılarıyla Nostalji Dolu Anlar Yaşadı

featured
service

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde düzenledikleri “Yeşilçam Şarkıları” konseri ile İstanbullu müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü ve Engelliler Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikte, Türk sinemasının unutulmaz eserleri yeniden hayat buldu.

Sanatçı Ali Altay ve Orkestrası, İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü sakinleri, Engelliler Şube Müdürlüğü müzisyenleri, Silivri Ahenk Sahne Sanatları Topluluğu ve Büyükçekmece Belediyesi’nden sanatçı Samet Kölemen’in sahne aldığı konserde, Folklor Kurumu da sahne performansına destek sağladı. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği konserde, Türk sinemasının en sevilen filmlerinden şarkılar seslendirildi ve filmlerden kesitler gösterildi.

İstanbullular Yeşilçam Şarkılarıyla Nostalji Dolu Anlar Yaşadı 1

Zamanda Yolculuğa Çıktılar

Bülbül Yuvası, Azize, Çöpçüler Kralı, Fosforlu Cevriye, Hasretinle Yandı Gönlüm, Hababam Sınıfı, Selvi Boylum Al Yazmalım gibi unutulmaz eserler, sanatçı Ali Altay ve Orkestrası ile İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü sakinleri ve Engelliler Şube Müdürlüğü müzisyenleri tarafından seslendirildi. Folklorik öğeler ve danslarla zenginleştirilen sahne performansı, izleyicilere nostaljik bir yolculuk sundu.

“Muhteşem bir Sahne Şovu İzledik”

Konser sonunda konuşma yapan Sağlık Dairesi Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Önder Yüksel Eryiğit, “Bizlere, muhteşem bir ahenk ve doyumsuz bir sunumla, sahne performanslarıyla; sanatı ruhumuza işleyen birbirinden değerli sanatçılarımız ile sanatın ölümsüzlüğünü tattıran koca çınarlarımız ve engelleri sanatla aşan özel gereksinimli bireylerimiz muhteşem bir sahne şovu izlettiler” dedi.

İstanbullular Yeşilçam Şarkılarıyla Nostalji Dolu Anlar Yaşadı