İstanbul’da yaşamanın maliyeti aylık 32 bin TL

İstanbul’da yaşamanın maliyeti aylık 32 bin TL

ABONE OL
Nisan 3, 2023 17:37
İstanbul’da yaşamanın maliyeti aylık 32 bin TL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Planlama Ajansı, İstanbul’da yaşamanın maliyetini geçen yıla göre yüzde 86 arttığını, aylık olarak ise 31 bin 788 liraya yükseldiğini yaptığı araştırmayla kamuoyuna duyurdu.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Planlama Ajansı’nın gerçekleştirdiği “İstanbul’da Yaşam Maliyeti” araştırmasına göre, İstanbul’da yaşamanın maliyeti geçen senenin aynı ayına göre yüzde 86,14 arttı.

İstanbul’da yaşamanın ortalama maliyeti 31 bin 788 lira olarak hesaplandı.  Mart ayında İstanbul’da dört kişilik bir ailenin İstanbul’da ortalama yaşam maliyeti, geçtiğimiz aya göre bin 225 lira arttı.

Mart ayında geçtiğimiz aya göre en çarpıcı fiyat değişimlerinden biri yüzde 20 artışla et (kuşbaşı) olduğu görüldü.

Yaşam maliyetini oluşturan ürünler arasında hanelerin sık kullandığı bazı ürünlerin aylık fiyat değişim oranları tabloya şöyle yansıdı:

İstanbul’da yaşamanın maliyeti aylık 32 bin TL 2

  Tüm Yorumlar (1)
  • uğur

   Hukuka aykırı davranıp işçiye adaletsizlik yapanlar da İstanbul’da, yandaş değil diye işinden kovulup yerine kendi adamını alanlardan da İstanbul’da, birinden güç aldığını düşünüp çalışanı işinden atan ve ekmeğinden eden kimi kişiler de İstanbul’da, işten atarken hukuka aykırı SGK kaydına (KOD 01-50) da ahlaksız fişlemeler yapandan da İstanbul’da, mağdur edilenlerin hayır duaları sizi bulacak..

   +0
   -0

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.