1. Haberler
  2. Haberler
  3. İstanbul’da 3. Türkiye Denizcilik Zirvesi Heyecanı Başlıyor

İstanbul’da 3. Türkiye Denizcilik Zirvesi Heyecanı Başlıyor

featured
service

3. Türkiye Denizcilik Zirvesi, 2 Temmuz Salı günü İstanbul Tersanesi’nde gerçekleştirilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenen zirvenin açılış konuşmasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yapacak.

İstanbul’da gerçekleştirilecek olan zirve hakkında konuşan Uraloğlu, “Zirve ile Türkiye’nin denizcilik alanındaki liderliğini güçlendirmeyi ve sektörün sürdürülebilir bir şekilde büyümesini desteklemeyi amaçlıyoruz. Bu yıl zirvede kıyı tesisi altyapıları, sera gazı azaltım tedbirleri ve finansmanı, Türk uluslararası gemi sicili ve denizcilikte lojistik performans gibi önemli konuları ele alacağız. Zirvenin sektörün geleceğine dair önemli bir vizyon sunarak Türkiye’nin denizcilik alanındaki lider konumunu pekiştirmeye katkı sağlayacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

40 Kişiye Amatör Denizci Belgesi Verilecek

Haliç Yelken Kulübü’nde 40 kişiye ücretsiz Amatör Denizci Uygulama Eğitimi verileceğini söyleyen Bakan Uraloğlu, programa katılmak isteyen vatandaşların https://turkiyedenizcilikzirvesi.org/amator-denizciler-egitimi/ isimli internet sitesinden başvuru yapması gerektiğini dile getirdi.

Program Akışı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun açılış konuşması ile başlayacak olan zirvede, saat 10.15’te “Denizcilik Ödül Töreni” gerçekleştirilecek. Zirvede, saat 10.30’da “Türk Deniz Ticaretinde Kıyı Tesisi Altyapıları ve Gelecek Vizyonu”, saat 11.40’ta “Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmetleri Emniyetinde Güncel Gelişmeler”, saat 13.00’te “Yakın Gelecekte Deniz Ticareti Vizyonu”, saat 13.20’de “Sera Gazı Azaltım Tedbirleri ve Finansmanı”, saat 14.30’da “İMEAK Deniz Ticaret Odası 3’üncü Denizci Millet Denizci Ülke Proje Yarışması Ödül Töreni”, saat 15.00’te “Kolay Bayrak Hegemonyasında Türk Uluslararası Gemi Siciline Genel Bakış”, saat: 16.30’da “Yeşil Denizcilik Koridorları İçin Politika”, 16.50’da “Lojistik Performansı Yönünden Denizcilik ve Kör Noktalar İçin Birlikte Çalışma” oturumları gerçekleştirilecek. 3. Türkiye Denizcilik Zirvesi ile ilgili tüm detaylara turkiyedenizcilikzirvesi.org sitesinden ulaşılabilecek.

İstanbul’da 3. Türkiye Denizcilik Zirvesi Heyecanı Başlıyor