DOLAR 16,5096 -2.28%
EURO 17,4679 -2.1%
ALTIN 972,21-1,99
BITCOIN 342256-5,44%
Ankara
18°

HAFİF YAĞMUR

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

‘İş Ahlakı’ sözlüğü oluşturuldu

‘İş Ahlakı’ sözlüğü oluşturuldu

ABONE OL
Mayıs 18, 2022 14:44
‘İş Ahlakı’ sözlüğü oluşturuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından geliştirilen İş Ahlakı Bibliyografyası ve İş Ahlakı Sözlüğü tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

ANKARA (İGFA) – İGİAD tarafından hazırlanan İş Ahlakı Bibliyografyası ve İş Ahlakı Sözlüğü, 16 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü’nde akademisyen, araştırmacı ve iş insanlarının katıldığı program ile kamuoyuna tanıtıldı.

İş Ahlakı Bibliyografyası projesi kapsamında iş ahlakı alanında üretilen 9.000’den fazla makale, kitap, kitap bölümü, ansiklopedi, rapor, konferans bildirisi ve tezin künye bilgisini bir araya getirildi.

Proje kapsamında yayınların belirli yazar, konu dönem ve benzeri parametrelere göre sınıflandırılabileceği bir veri tabanı hazırlandı.

İş ahlakı ile ilişkili kavramları öz, açık ve anlaşılır bir şekilde açıklayan sözlükte 277 madde başlığına yer verildi.

İş Ahlakı Sözlüğüne ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (1)
  • uğur cengiz

    iş ahlakı çalışanın iş garantisi patronun iki dudağı arasında olmaması demektir.. kanun ve sendikalar bunu sağlamalıdır.. mahkeme kararı olmadan uydurulmuş sebep ve hukuksuz olarak binlerce çalışan patron keyfiyetiyle işten kovulmuş, uydurulan hukuksuz gerekçe SGK kod 1,4,5,24,25,26,29 gibi çalışana ahlak dışı davranış yapmış gibi göstermiş ancak, asıl neden ya bir yerden emir alınmış yada hayat görüşü farklı olması gerçeğidir.. yani beceri yada iş yeri ile ilgili değil.. bu kişinin ekmeği ile oynama adaletsizliğidir.. iş çıkış nedeni gösterilen KOD uygulaması SGK kaydına da işlendiğinden kişi bir daha iş bulamamakta ve mağdur edilmektedir.. muhalefet bu hukuksuzlukları çözeceği sözünü vermeli ve sendikaları güçlendirmelidir.. iş ahlakı tanımı özde olmalıdır..

    Yanıtla
    +0
    -0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP