fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,3399
  %-0,17
 • EURO
  8,9550
  %-0,02
 • ALTIN
  418,19
  %-0,04
 • BIST
  1.488
  %0,35
İNTERNETSİZ İNTERNET CAFE

İNTERNETSİZ İNTERNET CAFE

Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirmesiyle birlikte 5G’yi konuşuyor ancak uluslararası standarttan uzak ADSL bağlantısında bile Akyurt’ta sıkıntılar yaşanıyor.

Akyurt İlçesi’nde yıllardır internet cafe işleten İlhan Şapçıoğlu işyerini taşıdı. Taşındığı yeni iş yerine ise 4 aydır internet bağlatamadı.

İletişim hizmetlerininin özelleştirilmesiyle birlikte sunulan hizmetlerde de aksamalar yaşanıyor. Türk Telekom Akyurt’ta bazı mahallelere telefon ve internet hizmeti götüremiyor. İlçede aylardır internet hizmeti bekleyen yerleşim yerleri olduğu ifade ediliyor.

4 AYDIR İNTERNETİM YOK

Türk Telekomun hizmet sunamaması ise internet cafe işletmeciliği yapan İlhan Şapçıoğlu’nu mağdur durumda bıraktı. İlçe merkezinde bulunan işyerini Şehit Tezcan Özdemir Caddesi’ne taşıyan Şapçıoğlu 4 aydır Türk Telekom’un internet bağlantısını gerçekleştirmesini bekliyor. 4 aydır kira, internet faturası, vergi ve diğer işletme giderlerini ödediğini belirten Şapçıoğlu çözüm sunan bir yetkili ile karşılaşamadığını dile getirdi.

GİTMEDİĞİM YER KALMADI

Akyurt’ta Türk Telekom’un yetkili birimi olmaması nedeniyle Çubuk Telekom İşletme Şefliği’ne müracaat yaptığını belirten Şapçıoğlu “Çubuk’ta yetkililer ile görüştüm. Projesi hazırlanacak, ödemesi çıkarılacak, daha sonra da internet bağlantısını gerçekleştireceklerini söylediler, net bir tarih veremiyorlar. İletişim hizmetinin zorunlu olarak verilmesi gerekmiyor mu, yaşanan bu duruma hiçbir anlam veremiyorum.

İLÇE BAŞKANI, BELEDİYE BAŞKANI DA ÇÖZÜM ÜRETEMEDİ

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ile, Başkan Yardımcısı İlhan Şener ile, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Fırat ile de görüştüm. İletişimin özelleştiğini hiçbir şey yapamacayaklarını dile getirdiler. İşyerimi taşıyacağım yerde internet bağlantısında sorun yaşayacağım hiç aklıma gelmedi, hangi çağda yaşıyoruz anlayabilmiş değilim” şeklinde konuştu.

SANTRAL 100 METRE MESAFEDE

İnternet bağlantısı için gerekli tesisat işlemleri için “Ben yapıyım” dedim, santaralden işyerime 100 metre mesafe var, kazı işlemleri, hattın çekilmesi gibi işleri üstlenmek istedim. Buna da olmaz dediler 6 bin TL ceza kesiliyormuş. Beklemekten başka birşey yapamıyoruz. 4 aydır işyerime gelenlere “internet yok” dememe rağmen, vergilerimi ve diğer giderlerimi ödemeye devam ediyorum. Sorumluluklarımı yerine getiren, getirmeye çalışan bir vatandaşım. Yetkililerden ricam bir an önce bu mağduriyetin giderilmesidir” şeklinde konuştu.

12 MART 2015 TARİHLİ HABERİMİZDEN

Akyurt’ta 14 mahallede internet yok

26 mahallesi bulunan Akyurt’un 14 mahallesinde internet hizmeti yok.

Başkent Ankara’nın ilçesi Akyurt’un 14 mahallesi’nde internet erişimi sağlanamıyor. Şeyhler, Çardakbağı, Karacalar, Büğdüz (Güldarpı yolunun bir kısmı), Uzunlar, Yağızoğlu, Cücük, Kızık (üst kısımları), Samut, Karacakaya, Ahmetadil, Kozludere, Karayatak ve Çam Mahallelerinde Türk Telekom tarafından internet hizmeti sunulmuyor.

BELEDİYE MECLİSİ’NDE ELE ALINDI

Akyurt Belediyesi’ne iletilen talepler üzerine ise konu Belediye Meclisi’ne taşındı. Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmede bu mahallelere wifi internet hizmeti sunulması gündeme geldi.

Yapılan incelemelerde ise internet hizmeti verilemeyen alanlara wifi üzerinden internet erişimini dağıtılmasının belediyeye ciddi maliyetler çıkaracağı görüşü belirtildi.

“GSM OPERATÖRLERİ HİZMET VERİYOR”

Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmede “Bu mahallelere wifi internet hizmeti kurulması için yapılan inceleme neticesinde; taşra mahallelerimizin yerleşim bölgelerinin merkezle arasının uzak olması ve arazinin engebeli olduğu gözlenmiş, mahalle içindeki konutların çok dağınık olması nedeniyle tüm konutları kapsama alanına alabilmek için birçok anten ve elektrik bağlantısı gerekliliği ortaya çıkmıştır. Böyle bir yatırımın ciddi maliyetler teşkil edeceği ortadadır. Yüksek maliyet göze alınarak bu mahallelerimize internet hizmeti götürülmek istense bile aktarma antenlerinin konulacağı bazı tepelerde elektrik ve yol olmaması bu sistemin kurulmasını ve kurulsa bile devamında bakımlarının belediyemize ciddi ekonomik maliyetlere sebep olacağı kanaatine varılmıştır. Günümüzde GSM Operatörlerinin de 3G hizmeti vermeye başlamasıyla cep telefonu kapsama alanının olduğu her yerde internet erişimi sağlanabilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

DSCF5529

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı