İlk ve resmi mübadele korosu İzmir’de kuruldu

İlk ve resmi mübadele korosu İzmir’de kuruldu

ABONE OL
Aralık 27, 2021 10:35
İlk ve resmi mübadele korosu İzmir’de kuruldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkçe ve Yunanca ortak şarkılarla İzmirlinin karşısına çıkan mübadele korosu büyük ilgi gördü.

 İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kurulan Türkiye’nin ilk ve tek resmi “Mübadele Korosu” ilk konserini hafta içinde Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) verdi.

Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu Genel Başkan Zafer Yusuf Güzelkasap, danslar eşliğindeki konserin hasretin iki yakasını bir araya getirdiği söyledi. Koronun eğitimi için özveri ile çalışan sanat yönetmeni Evrim Ateşler’i ve koronun değerli koristlerini tebrik ettiklerini belirten Güzelkasap, “Bölge barışına katkı sağlayacak böylesi dostluk projeleriyle; “Yurtta Barış, Dünya’da Barış” şiarı doğrultusunda Atamızın izinden gidiyoruz” dedi.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu, tüm konser ve etkinliklerin hazırlanması, tanıtımı, icrası dahil, sürecin tüm aşamalarındaki koordinasyonun ortak yürütülmesi amacıyla bir de protokol imzaladı.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.