DOLAR 15,8867 0.25%
EURO 16,8884 -0.08%
ALTIN 939,32-0,10
BITCOIN 4774592,38%
Ankara
15°

AÇIK

03:47

İMSAK'A KALAN SÜRE

İletişim’den ‘Türkiye’nin istikrara katkısı’ kitaplaştırıldı
  • Ufuk Gazetesi
  • Gündem
  • İletişim’den ‘Türkiye’nin istikrara katkısı’ kitaplaştırıldı

İletişim’den ‘Türkiye’nin istikrara katkısı’ kitaplaştırıldı

ABONE OL
Mart 27, 2022 12:27
İletişim’den ‘Türkiye’nin istikrara katkısı’ kitaplaştırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ukrayna ve Rusya arasında barışın sağlanması için yürüttüğü diplomasi trafiği ile atılan adımların anlatıldığı “Türkiye’nin İstikrara Katkısı: Barışa Yönelik Çok Yönlü Diplomasi” kitabını hazırladı.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, İletişim Başkanlığı’nca yayımlanan “Türkiye’nin İstikrara Katkısı: Barışa Yönelik Çok Yönlü Diplamasi” kitabının takdim bölümünde dünyanın COVID-19 salgınının etkilerini her alanda hissettiğine, bölgesel siyasi ve ekonomik gerilimler ile sıcak çatışmaların küresel dengeleri sarstığı bir dönemden geçildiğine işaret etti.

 

Suriye, Yemen, Afganistan, Libya, Irak ve Arakan gibi kriz bölgelerindeki insani trajediye ve siyasi sorunlara henüz çözüm bulunamamışken, Doğu Avrupa ile birlikte tüm dünyanın, Ukrayna-Rusya savaşının yıkıcı ve can yakıcı sonuçlarıyla yüzleşmek durumunda kaldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Görmezden gelinen en küçük bir problemin bile ne tür felaketlere yol açacağı bu süreçte bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu savaş aynı zamanda güvenlik ve istikrarı korumak için oluşturulan uluslararası yapıların daha etkin olması ve kararlı adımlar atması gerektiği gerçeğini tekrar gözler önüne sermiştir” dedi.

Dolayısıyla kurulduğu günden bu yana güvenlik ve istikrar adına çok önemli roller üstlenen NATO’ya yine önemli sorumluluklar düştüğünün altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, 70 yıldır üyesi olduğu NATO’ya en çok katkı sağlayan beş ülkeden biri olarak ittifak ruhunun tüm gerekliliklerini kararlı ve etkin bir şekilde yerine getirmektedir. Can kayıpları ve zorunlu göç başta olmak üzere yeni insani trajedilerin yaşanmasını önlemek adına herkesin aynı sorumluluk duygusuyla hareket etmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP