1. Haberler
  2. Gündem
  3. İletişim Başkanlığı: Kamunun Zarara Uğratıldığı İddiası Doğru Değil

İletişim Başkanlığı: Kamunun Zarara Uğratıldığı İddiası Doğru Değil

featured
service

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarında yer alan “2017 yılında yapılan sözleşmelerle kamunun zarara uğratıldığı” yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildiği açıklandı:

“2017 yılında yapılan sözleşmelerle kamunun zarara uğratıldığı tespit edildi.” iddiası doğru değildir. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Merkezimiz tarafından 26 Haziran tarihinde yalanlanan gerçek dışı iddiaların, benzerlerinin tekrar gündeme getirilerek kamuoyunun manipüle edilmeye çalışıldığı tespit edilmiştir.”

Sayıştay Denetiminden Geçti

“2017/13 sayılı Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı kapsamında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ilgili şirketlerle yapılan anlaşmalarla ilgili herhangi bir kamu zararı oluşmamış ve tüm işlemler Sayıştay denetiminden geçmiştir.”

Türk Lirasının Değerinin Korunması Amaçlandı

“2017 yılında Türk Lirasının değerinin korunması ve kamu sözleşmelerinde standardizasyonun sağlanması amacıyla, 683 sayılı KHK kapsamında başvuran tüm ilgili şirketlerle Hazine alacakları için uygulanan faiz oranı esas alınarak ek sözleşmeler yapılmıştır.”

Tüm Alacaklar Eksiksiz Tahsil Edildi

Tüm borçlulardan bütün alacakların, o günün kurundan hesaplanarak zamanında ve eksiksiz tahsil edildiği, Sayıştay tarafından herhangi bir kamu zararı belirlenmediği vurgulandı.

İletişim Başkanlığı: Kamunun Zarara Uğratıldığı İddiası Doğru Değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.