İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplandı

İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplandı

ABONE OL
Nisan 9, 2023 15:12
İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akyurt ‘İlçe Güvenlik Danışma Kurulu’, ‘Hırsızlık olaylarına karşı alınması gereken güvenlik önlemleri’ gündemiyle bir araya geldi.

 Akyurt Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Akyurt Belediyesi, Akyurt Mahalle Muhtarları, Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gazi Üniversitesi, Sağlık Grup Başkanlığı, Akyurt Müftülüğü, Akyurt Şoförler Odası, ASKİ Akyurt Bölge Müdürlüğü’nden temsilciler ve vatandaşlar katılım gösterdi. Akyurt İlçe Emniyet Müdürülüğü ‘Toplum Destekli Polislik’ Birimi tarafından organize edilen toplantıda hırsızlık olaylarına karşı nasıl önlem alınacağı anlatıldı. Emniyet Görevlisi Şakir Gökbulut’un sunumuyla gerçekleşen toplantıda alınması gereken önlemler anlatıldı. Gökbulut, ev ve oto hırsızlıklarına karşı alınması gereken güvenlik önlemlerine ve ayrıntılara dikkat çekti. Gökbulut, Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bir çalışmayı katılımcılar ile paylaştı. Gökbulut, emniyet tarafından 300’e yakın evin binasının dış kapı ziline basıldığını büyük bir çoğunluğunun ise ‘kim o’ demeden kapıyı açtığını dile getirdi, ufak ayrıntıların hırsızlık olaylarını önlemede yeterli olabileceği görüşünü dile getirdi. Evimize gelen ve kendisini, su, telekomonikasyon gibi kurumların çalışanı olarak tanıtanlara karşı temkinli olunması gerektiği ve kimlik kartlarının mutlaka sorulması gerektiğini ifade etti. ‘Buna rağmen güven duyulmazsa kesinlikle evinize almayın’ dedi ve hırsızlık olaylarına karşı alınması gereken önlemleri örnekler vererek sıraladı.Gökbulut, katılımcılara; paylaşılan bilgilerin vatandaşlara aktarılması ricasında bulundu.DSCF9700

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.