fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
İki kardeş “Baba” dili öğrendi

İki kardeş “Baba” dili öğrendi

Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri sayesinde hayatları değişen gençlere, her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Spordan sanata, branş derslerinden kültür ve sanat aktivitelerine kadar pek çok değişik alanda gençlere imkanlar sunan Gençlik Merkezleri, 2 kardeşin daha hayatını değiştirdi. İşitme engelli babaları İsa Aköz (35) ile anlaşabilmek için, Gençlik Merkezi’nde işaret dili eğitimi alan Aköz kardeşler, artık babalarıyla aynı dili konuşuyor.
“BİR DİL DAHA BİLİYORUZ.”
Babalarıyla daha rahat anlaşabilmek için işaret dili kursuna başladıklarını söyleyen Ayşe Mihcen Aköz, “Babam bizi anlıyordu ama biz onu anlamıyorduk. Küçüklüğümüzden beri hep böyleydi. Bize söylediklerini de anlamak, onunla daha rahat konuşmak istedik. Bu nedenle merkezimizdeki bu kursa katıldık. 1 yılda işaret dilini öğrendik. Şimdi ikinci yılımız… Kardeşim ve ben artık babamızla daha rahat anlaşıyoruz.” dedi. Babalarıyla aynı dili konuşmanın çok keyifli olduğunu söyleyen Müberra Aköz ise “Artık bir dil daha biliyoruz. Babamızın dili… Babam bizimle daha rahat anlaşıyor, biz de onu daha iyi anlıyoruz. Bize bu imkanları sunan belediyemize ve Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Bu merkez sayesinde yeni bir dil konuşmayı başardık.” diye konuştu.
BABANIN YERİ AYRI…
Gençlik Merkezlerinin Altındağlı gençlerin hayatında yepyeni bir sayfa açtığını belirten Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı ise, “Ayşe Mihcen ve Müberra kızlarımız buna güzel bir örnek… Babalarıyla daha rahat anlaşabilmek için işaret dili kursuna gelmişler, hayatları değişmiş. Kendilerini çok tebrik ediyorum. Çocukların hayatında babanın yeri ayrı… Babalarıyla birlikte sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı. Başkan Balcı Altındağlı tüm gençleri Gençlik Merkezlerinden faydalanmaya, kurslara katılmaya ve hayatlarını değiştirmeye davet etti.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
altındağ

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı