fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Hakverdi: “Bir an önce bu karardan vazgeçilmeli”

Hakverdi: “Bir an önce bu karardan vazgeçilmeli”

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, gazetemiz web sitesinde yayınlanan ve Saracalar Mahallesi’nde yer alan mezarlığında yer aldığı arazinin satışıyla ilgili “Akyurt Belediyesi neden arazi satıyor?” başlıklı haberimiz üzerine yazılı açıklamada bulundu.

“ELDE AVUÇTA BİR ŞEY BIRAKMADI”

“AKP hükümeti göreve geldiğinden beri bir çok kamu kuruluşunu ve taşınmazını satarak tabiri caizse ‘elde avuçta bir şey bırakmadı.'” diyen CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Geçtiğimiz haftalarda devrik başkan Melih Gökçek’in giderayak Ankara Büyükşehir Belediyesine ait birçok parseli satışa çıkarttığı haberleri gündemden düşmemişken bugün bir haber de yine AKP’li Akyurt Belediyesinden geldi.” dedi.

“MEZARLIĞI SATIŞA ÇIKARTTILAR”

“Her fırsatta kutsallara sığınan AKP’li siyasilerin kutsalları arasında kabirlerinde yatan geçmişimiz bulunmamakta mıdır?” ifadelerini kullanan Hakverdi, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şu görüşlere yer verdi: “8 Kasım 2017 Çarşamba Günü Saat: 10:00’da Akyurt Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak ihale ile Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsü kazanan Akyurt ilçesine bağlı Saracalar’da bulunan 3689 metrekarelik arazinin satışının gerçekleştirileceği bilgisi hepimizi hayrete düşürecek cinsten. Muhammen bedeli 4.057.900 TL olan arazinin bir kısmında mahalle mezarlığı yer alırken, bir kısmında da faaliyetlerini sürdüren bir fabrika yapısının bulunması dikkat çekici.

Her fırsatta kutsallara sığınan AKP’li siyasilerin kutsalları arasında kabirlerinde yatan geçmişimiz bulunmamakta mıdır?

Saracalarlı yurttaşların atalarının bulunduğu mezarlık ve faaliyetine devam edip insanlara ekmek kapısı olan fabrika arazisi neden ve hangi gerekçeyle satılır?

Bu durumunun Akyurt belediye meclisince açıklığa kavuşturulması ve bir an önce bu karardan vazgeçilmesi doğrultusunda takipçisi olacağımı kamuoyuna saygıyla belirtirim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı