fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5646
  %1,13
 • EURO
  10,3784
  %1,08
 • ALTIN
  513,62
  %1,08
 • BIST
  1.440
  %-0,97
Hacivat Karagöz Akyurt’ta mahallelerde

Hacivat Karagöz Akyurt’ta mahallelerde

Koronavirüs salgını Akyurt’taki Ramazan eğlencelerini engel olmadı. Hacivat Karagöz orta oyuncularını taşıyan araç mahalle mahalle gezerek çocukları eğlendirmeye devam ediyor.

Akyurt Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Ramazan eğlenceleri bugün Çınar ve Teberik Mahallelerinde gerçekleştirilecek.

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Ramazan ayında özellikle çocukları sevindirecek ve daha güzel bir Ramazan ayı geçirmelerini sağlayacak güzel bir çalışmaya imza attı. Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık her gün yarım saatlik online kukla ve orta oyunu gösterisinin yanı sıra hacivat karagöz oyunu ile de çocukları eğlendirmeye devam edeceklerini söyledi.

HER GÜN YARIM SAAT

Pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamalara rağmen ilçe halkının eğlence dolu bir Ramazan geçirmesini istediklerini belirten Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık “Salgın süreci bizi farklı fikirlerle insanlarımıza hizmet etmenin yollarını bulmaya yöneltti” dedi.  Ayık şu ifadeleri kullandı: “Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan Akyurtluların sıkıldıklarını ve zorlandıklarını biliyoruz. Ancak bu durumun geçici olduğunu ve bugüne kadar devletimizin aldığı tedbirlerin meyvesini vermeye başlayacağı süreçte evlerimizde kalmamız gerektiğini önemle hatırlatıyoruz. Biz de Ramazan’da çocuklarımız bir nebze olsun rahatlasın diyerek video izleme platformlarından birinde her gün yarım saatlik kukla ve Orta Oyunu gösterisi yapacağız. Konusu ise Ramazan’a uygun olarak Peygamberimiz Hz. Muhammed’in yaşantısından kesitler, hadisler ve güzel alışkanlıklar üzerine olacak. Akyurtluların izlemesini sağlayarak hem çocuklar hem de büyükler için güzel bir etkinlik planlıyoruz. Diğer yandan merkeze uzak mahallelerimizi de unutmadık.

“ÇOCUKLARIMIZ BU SÜREÇTEN ETKİLENMESİN”

Kamyonlarımızdan birinin dışını kapladık, üzerine de Hacivat ve Karagöz’ü çıkardık. Akşamları mahalle mahalle gezerek, sokaklarda evlerinin balkonundan kendilerini izleyecek olan Akyurtlulara güzel bir akşam yaşatacaklar. Salgın süreci bizi farklı fikirlerle insanlarımıza hizmet etmenin yollarını bulmaya yöneltti. Özellikle çocuklarımızın bu süreçten etkilenme oranını en aza indirmek için bu etkinliği hayata geçirdik. Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallemizde Hacivat ve Karagöz oyunları ile çocuklarımız ve aileleri güzel bir akşam geçirecek. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı