fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,2125
  %0,60
 • EURO
  8,8290
  %1,18
 • ALTIN
  412,81
  %-0,66
 • BIST
  1.486
  %0,17
Güvener’den Kılıçdaroğlu’na Ziyaret

Güvener’den Kılıçdaroğlu’na Ziyaret

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener Kılıçdaroğlu’nun 24 Haziran ve 31 Mart’ta takındığı tutum ve izlediği yöntemle demokrasi kahramanı olduğunu söyledi.

Başkan Güvener, Kılıçdaroğlu’na, “Demokrasimize kurulmak istenen bütün provokasyonları boşa çıkarttınız. Ankara sizin öngörünüzün sayesinde kötü yönetimden kurtulmuştur” dedi. Güvener ve İl Yönetim Kurulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, “Şükran Plaketi” sundu. Kılıçdaroğlu, Ankara İl Yönetim Kurulunu makamında kabul etti.

Şükran Plaketi sunumunda konuşan İl Başkanı Güvener, şunları söyledi:
“Her ulusun tarihi, biraz da o tarihte iz bırakmış kahramanların tarihidir. Yok oluşu kurtuluşa dönüştüren Mustafa Kemal örneğinde olduğu gibi. Mustafa Kemal’in idealleri ise demokrasisiz olmaz. Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana demokrasimize yönelik pek çok ‘suikast’ girişimi olmuştur. Bu suikastlardan biri de, İYİ Parti’nin seçimlere katılmasını engellemeye dönüktü. Yürüttüğünüz sistemli ve akıl dolu demokrasi mücadelesi, 24 Haziran’da ‘tek adam’ iktidarı heveslilerinin hevesini kursağında bıraktınız. 31 Mart’ta Ankara’mızın kazanılması sizin sayenizde olmuştur. Yakın tarihimiz açısından toplumu teslim almakta olan umutsuzluğu kıran ve herkese yeniden umut aşılayan sizsiniz. Milletimiz, sizin şahsınızda, erdemli ve dürüst olmanın timsalini görmüştür.

31 Mart’ta gösterdiğiniz tutum ile yapılan bir belediye başkanı seçimi olduğunu bütün topluma kabul ettirdiniz. Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde ölüm ile burun buruna geldiğiniz halde sükûnetinizi koruyup, iktidarın ekmek istediği düşmanlık tohumlarının önüne geçtiniz. Demokrasimize kurulmak istenen bütün provokasyonları boşa çıkarttınız. Bu anlamıyla siz bir demokrasi kahramanısınız. Size minnettarız. Bu minnettarlığımızın bir nişanesi olarak il örgütümüz tarafından hazırlanan teşekkür belgesini şükranlarımızla sunarız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı