fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3003
  %0,37
 • EURO
  10,0254
  %0,20
 • ALTIN
  485,83
  %0,68
 • BIST
  1.436
  %0,54
Geygel: “Vatandaşın gündemi işsizlik ve yoksulluk”

Geygel: “Vatandaşın gündemi işsizlik ve yoksulluk”

CHP Akyurt İlçe Başkanı Filiz Geygel, “Esnaf işlerinin düşüklüğünden yakınıyor, vatandaş geçinemediğini söylüyor. Vatandaşın gündemi işsizlik ve yoksulluk” dedi.

“HALK ARTIK DEĞİŞİM İSTİYOR”
CHP Akyurt İlçe Başkanı Filiz Geygel, Akyurt’taki çalışmaları ve gündeme dair gazetemize açıklamaladarda bulundu. Gerçekleştirmiş oldukları ziyaretlerde vatandaşın işsizlik ve yoksulluktan yakındığını dile getiren Geygel, “Gerek esnaf ziyaretlerimizde gerekse mahalle ve köylerimize bugüne kadar birçok kez ziyaret gerçekleştirdik. Esnaf işlerinin düşüklüğünden yakınıyor, vatandaş geçinemediğini söylüyor. Son zamanlarda paramız ciddi oranda değer kaybetti ancak bunun karşılığında gelirler artmadı, gençlerimiz işsiz ve geleceğe umutla bakamıyor. Sosyal yardım alan vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor, yoksulluğu kökten çözecek adımları atarak yardıma ihtiyacı olan ailelerin sayısını azaltmamız gerekiyor. Ancak iktidar gerek siyasi gerekse ekonomik alanda yürüttüğü politikalarla bu krizi daha da derinleştiriyor ve halk artık değişim istiyor. İktidar sürekli gündem değiştirmek için gayret gösteriyor ancak halkın gerçek gündemi işsizlik ve yoksulluk” dedi.

“GENÇLERE UMUT OLMAK ZORUNDAYIZ”
Sosyal yardım alan ailelerin her geçen gün arttığına değinen Geygel, “Sosyal yardımlarla açlığın ve yoksulluğun önüne geçemeyiz, gençlere umut olmak zorundayız” dedi. Geygel şu ifadeleri kullandı: “İlçemizde bir çok sanayi kuruluşu olmasına rağmen işsizliğin Akyurt’ta gündem haline gelmesi beraberinde birçok sorunu da gözler önüne seriyor. Ülkemizde üniversite mezunları bile iş bulabilmekte zorlanıyor ancak ilçemizde eğitimin daha geride olduğu tüm gerçekliğiyle önümüzde duruyor. Örneğin sınavla öğrenci alan bir lisemiz yok, onlarca fabrika var ancak fabrikalardaki üretim araçlarını kullanabilecek gençleri yetiştiremiyoruz. Sosyal yardımlarla açlığın ve yoksulluğun önüne geçemeyiz, gençlere umut olmak zorundayız, gençlere kendi ayakları üzerinde durabileceği olanakları sağlamamız gerekiyor. Diğer taraftan sosyal ve kültürel anlamda yaşanan yoksunluğa da değinmek gerekir. Akyurt’un nüfusu 35 bin, bir o kadar vatandaşta ilçemizdeki fabrikalarda çalışıyor. Gündüz nüfusumuz neredeyse 70 bin ancak nerede yaşıyor bu insanlar? Siz sağlıkta, eğitimde, ulaşımda gerekli adımları atamazsanız eğer ilçenin gelir seviyesini de artıramazsınız. Örneğin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş Esenboğa metrosunu yapmak istedi ancak Ulaştırma Bakanlığı’nın ‘biz yapacağız’ cevabı üzerine çalışmalara başlanamadı”

“ÖNCELİK HALKIN GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI”
“Yıllardır biriken sorunlar var, susuz kalan, yolu olmayan mahallelerimiz var” diyen Geygel “Ankara Büyükşehir Belediyesi bu alanlarda çalışmalara başladı, Akyurt’un altyapı sorunu ortadan kalkacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın da söylediği gibi bizim önceliğimiz halkın sağlığı ve güvenliği. Eğer bu zaruri ihtiyaçlar bugüne kadar giderilmiş olsaydı bugün devletimizin kaynaklarını başka ihtiyaçlar için kullanıyor olacaktık. Bir diğer konu, yıllardır otobüs alınmamış Ankara’ya önce can güvenliği ve sağlık geliyor” şeklinde konuştu.

“İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ”
CHP’nin Akyurt’taki çalışmaları hakkında da konuşan Geygel sözlerini şu şekilde sürdürdü: “5 aydır yeni yönetimimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz, partimize ilçemizde büyük bir ilgi var. Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımızda her geçen büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve sorunlarını çözme konusunda da Büyükşehir Belediyemiz yetkilileri ile de işbirliği içerisindeyiz. Bugüne kadar ilettiğimiz birçok konuda yerinde keşif yaparak gerekli adımları attık. Bu yıl içerisinde Büyükşehir Fen İşleri ekipleri birçok noktada yol çalışmalarına başlayacak. Acil sorunları kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmak istiyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
chp filiz geygel

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı