fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4698
  %-0,38
 • EURO
  10,2955
  %0,25
 • ALTIN
  502,01
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Geleceğimiz İçin Geri Dönüştürüyoruz

Geleceğimiz İçin Geri Dönüştürüyoruz

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu “Sıfır Atık” projesi kapsamında Altındağ Belediyesi, ulaşımı kolay ve vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan yerlere Mobil Getirme Merkezi yerleştirdi. Yedi farklı atık türünün birbirinden ayrılarak atılacağı mobil merkezlerde; cam, kağıt, metal, plastik, pil, elektronik ve bitkisel yağ atıkları ayrı şekilde atılarak geri dönüştürülecek. Mobil Merkezler; Aydınlıkevler, Örnek, Güneşevler, Karapürçek, Hamamönü, Altındağ Belediyesi Hizmet Binası ve Orhan Kemal Caddesi’ne konuldu.
200 SIFIR ATIK KUMBARA SETİ DAĞITILDI
Altındağ Belediyesi, Mobil Getirme Merkezleri’nin yanı sıra, ilçenin farklı noktalarına iç mekanlara konulması için 3 gözlü sıfır atık kumbaralarından da dağıttı. Kumbaralardan Altındağ Belediye Binası, Fen İşleri Kampüsü, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri, Gençlik Merkezleri, muhtarlıklar ve kütüphanelere 200 adet yerleştirildi. Belediye personelinin ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı geri dönüşüm kumbaralarında; meyve-sebze atıkları, kağıt, cam ve metal gibi atıklar birbirinden ayrıştırılarak toplanıyor. Toplanılan atıklar geçici depolama alanlarında biriktirilerek, geri dönüşüm merkezine gönderiliyor. Yerleştirilen geri dönüşüm kutuları sayesinde, hem atıklar dönüştürülerek yeniden ekonomiye kazandırılıyor hem de doğanın korunmasına katkıda bulunuluyor.
DOĞAYI KORUMAK GÖREVİMİZ
Vatandaşların sağlığını korumak için Altındağ genelinde temizlik operasyonları başlatan Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, “Geri dönüşümü çok önemsiyoruz. Altındağ Belediyesi olarak ilçede birçok farklı noktaya Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüm kutuları yerleştirdik. Dönüştürülebilen ürünlerin ekonomiye kazandırılmasıyla doğayı ve çevreyi de korumuş oluyoruz. Mobil merkezlerimizde yaklaşık 200 ton atık topladık ve geri dönüşüme gönderdik. Altındağlı hemşehrilerim atıklarını geri dönüşüm kutularına atarak çevreyi koruyabilirler. Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras temiz bir doğadır” dedi.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
altındağ

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı