fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4184
  %1,67
 • EURO
  10,1887
  %1,00
 • ALTIN
  496,17
  %1,44
 • BIST
  1.441
  %-0,25
“Fuar Alanı İnşaatına Başlanacak”

“Fuar Alanı İnşaatına Başlanacak”

Yer değişikliği tartışmalarıyla gündeme gelen fuar alanının Akyurt’ta yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, 2015’te temel atılan alanda 1 yıl içinde inşaat çalışmalarına başlanacağını kaydetti.

Hürriyet Ankara’dan Doğahan Giritlioğlu’nun haberine göre Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş.’nin ortaklarının aldığı kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylandığını aktaran Ayantaş şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanımız bir yer değişikliği işaret etmişti. Ancak bu süreç içerisinde Valilik, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer sivil toplum örgütleri ortaklarımızla yaptığımız istişareler neticesinde Akyurt’ta, temelin atıldığı yerde inşa edilmesini kararlaştırdık. Cumhurbaşkanımıza da burayla ilgili konu aktarıldı. Kendisi, ‘Tamam, siz uygun görürseniz oraya yapılmasını kararlaştıralım’ sözleriyle kararı netleştirdi.

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK

Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde metro ile igili problem de olmayacak. Ulaştırma Bakanlığı sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacak. Büyükşehir Belediyesi de bölgeye direkt çalışacak ulaşım hatları oluşturacak. Akyurt’ta ulaşım problemi yaşanmayacak. Önümüzdeki günlerde ihale süreci tamamlanıp inşaatına başlanacak.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FARKLI BİR ADRES İŞARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 3 ay önce katıldığı bir programda temeli 2015’te Akyurt’ta atılan fuar alanının kentin başka bir bölgesine taşınacağını işaret ederek, “Yaptığımız proje çalışmaları çok daha verimli bir yeri, farklı yerde getiriyor” ifadesini kullanmıştı. Yer değişikliğinin gündeme gelmesinin ardından fuar alanı için yapılan ihaleye katılan firma olmamıştı. 2018’in ilk günlerinde ise Ankara Valiliği projeye maddi destek sağlamak için Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş.’ye ortak olmuştu. Ortak sayısı 8’e çıkan fuar şirketinde; Ankara Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Akyurt Belediyesi, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB), Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO) Ankara Ticaret Borsası (ATB) Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı