fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
“Fuar Alanı İçin Seferber Olalım”

“Fuar Alanı İçin Seferber Olalım”

Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Tekin Çelik, yapımı yılan hikayesine dönen Akyurt Uluslararası Fuar Alanı inşaatıyla ilgili artık daha fazla vakit kaybedilmemesi gerektiğini söyledi.

Fuar alanıyla ilgili tartışmalara son noktanın konulmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Çelik, “Ne kadar geç kalırsak o kadar zarardayız. Artık hepimiz seferber olup inşaatın bitmesini sağlamalıyız” dedi.

“TÜM KURUMLAR İÇİN EN ÖNEMLİ GÖREV”

2015 yılında temeli atılan Akyurt fuar alanıyla ilgili olarak bir dizi talihsizlik yaşandığını, önce ATO, ASO, Büyükşehir Belediyesi, TOBB gibi kurumların ortaklığı ile kurulan şirkette anlaşmazlık çıktığını, ardından proje tartışmalarının ortaya çıktığını anımsatan Akyurt SİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, üzerinde uzlaşma sağlanan projenin de bu kez yeniden gündeme gelen yer tartışmaları yüzünden ihalesinin yapılamadığını söyledi. Gelinen noktada tartışmaların sona erdiğini ve adresin Akyurt olarak belirlendiğini ifade eden Ali Tekin Çelik, “Bu tartışmaların bitmesinden dolayı seviniyoruz. Fuar alanı Akyurt’un hakkıydı, bu hak teslim edildi. Ancak 2015 yılında temeli atılan inşaatın üzerinden neredeyse üç yıl geçti. Üç yıl çok büyük bir kayıp. Artık bu işin sorumluluğunu üstlenen tüm kurumlar için en önemli görev bu inşaatın bitmesi ve Ankara’nın uluslar arası fuar alanı ayıbından kurtulmasıdır.” diye konuştu.

“EKONOMİYE DEĞER KATACAK”

Ankara’nın memur kenti olmaktan çıkıp hızla sanayileştiğini, başta savunma alanında olmak üzere kümelenme çalışmaları gerçekleştirildiğini anlatan Akyurt SİAD Başkanı Çelik, üniversiteleri, teknokentleri, yetişmiş işgücü ve organize sanayi bölgeleriyle büyük bir potansiyele sahip olan Başkent’in, fuar alanının hizmete girmesiyle bu potansiyeli daha iyi değerlendireceğini ve ekonomiye değer katacağını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı