fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Fuar alanı için 3 ihtimal! Akyurt İsmi Geçiyor mu?

Fuar alanı için 3 ihtimal! Akyurt İsmi Geçiyor mu?

Sabah Ankara’da yer alan habere göre; Akyurt’a yapılmasından vazgeçilen fuar alanı ile ilgili yer arayışı sürüyor. AKM, Şeker Fabrikası ve Kara Havacılık arazileri fuar alanı için ön plana çıkıyor. 25 Aralık’taki ihale ise iptal edilebilir. 3 ihtimal üzerine yer verilirken, Akyurt ihtimaller arasında ise gösterilmiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapımı yılan hikâyesine dönen başkentin fuar alanı ile ilgili ortaklara 1 yıl süre verirken projenin Akyurt’a yapılmayacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından proje ortakları Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek ve AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı’nın da katıldığı yemekli toplantıda fuar alanı üzerine görüşmeler yaptı. Ankara Valisi Ankara Valisi Ercan Topaca toplantının fotoğrafını, “Ankara’nın sorunlarını görüştük” mesajıyla sosyal medya hesabından paylaştı.

İHALE İPTAL EDİLEBİLİR

Sabah’tan Aykut Gören’in haberine göre; 2015’te Akyurt’ta temeli atılan ancak bir türlü yol alınamayan fuar alanı arazisinin 10 gün içerisinde belirlenmesi bekleniyor. Ayrıca daha önce 25 Aralık olarak açıklanan proje ihalesinin iptal edilebileceği öğrenildi. Hem metroya hem de kent merkezine yakın olması istenilen fuar alanı ile ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vermesi bekleniyor.

FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILDI

Sabah Ankara’nın edindiği kulis bilgilerine göre masada fuar alanını yapılacağı yer üzerine fikir alışverişi gerçekleştirildi. Fuar alanının yapılacağı en önemli yer olarak hem kent merkezine hem de metroya yakın olması nedeniyle AKM alanı ön plana çıkıyor. İkinci ihtimal olarak ise Maliye’ye ait Etimesgut’taki Şeker Fabrikası arazisinin düşünüldüğü ifade edildi. Düşük ihtimalde olsa masada AŞTİ seçeneği de yer alırken 3. en önemli arazilerden biri de yakın zaman içerisinde taşınması planlanan Kara Havacılık’ın bulunduğu bölge ihtimaller arasında bulunuyor.

 https://www.sabah.com.tr/ankara-baskent/2017/12/05/fuar-alani-icin-3-ihtimal

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Çok büyük oy kaybedecekler Ankara ‘nın kuzeyinden öyle kolay kolay oy çıkmaz artık beklemesinler Ankara beldiye başkanlığını bile kaybedebilirler derhal ilçe başkanlarına kadar istifa etmeli ve tepkilerini ortaya koymalılar

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı