fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5502
  %0,24
 • EURO
  8,9889
  %0,10
 • ALTIN
  414,45
  %0,78
 • BIST
  1.542
  %0,26
“Fuar Alanı da, metro da gelecek”

“Fuar Alanı da, metro da gelecek”

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Ankara yerel gazete temsilcileriyle bir araya geldi. Çetin, “Metro mutlaka olacak, fuar alanının buraya gelmemesini isteyen bazı arkadaşlara Başbakanımızın cevabı net olmuştur, ‘Fuar alanı buraya gelecek, metro da gelecek’ demiştir.” dedi. 

Ankara’da yayın yapan yerel gazete temsilcileriyle bir araya gelen Selçuk Çetin belediyenin çalışmaları ve hizmetleri hakkında bilgiler verirken, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Pursaklar Belediye’sinin eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlere tam destek verdiğini belirten Çetin, “Bugün hangi okula giderseniz gidin, hangi sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı yere giderseniz gidin, Pursaklar Belediyesi orada vardır. Eğitim kurumları için yapılması gereken her şeyi gücümüz itibariyle yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“DEVLETE BORCUMUZ YOK”
‘Belediye Başkanlığı görevine gelmenizle birlikte Pursaklar’da neler değişti?” sorusunu yanıtlayan Çetin “Belediyeyi teslim aldığımızda 27 milyon TL su borcumuz vardı. İşçimizi taşıyacak aracımız yoktu, diğer belediyelerden araç desteği aldık. Onlarla idare etmeye başladık. Şu an Ankara’nın araç parkı ve makine parkı güçlü olan bir belediyeyiz. Özellikle sporda önemli başarılarımız var, Ankara’nın Fenerbahçesi olarak bilinirdi. Devlete ne sigorta ne de vergi borcumuz var. Çok güzel projeler geliştirdiğimizde İller Bankasına bu projeleri sunduğumuzda İller Bankası’nın hiç düşünmeden “tamam ben projeye kredi veriyorum” diyebileceği belediyelerden birisiyiz. Onlarca proje üretip her yıl hayata geçiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

FUAR ALANI HAKKINDA AÇIKLAMALAR
Fuar alanının bölge için önemli bir proje olduğunu dile getiren Çetin,”Fuar alanı projesi ilk dile getirildiğinde başka bir alana yapılacağı konuşuluyordu. Gültekin Başkanla birlikte Akyurt’a yapılması için birlikte çalışma yürüttük. O dönemde Ankara Belediye Başkanları arasında fuar alanı için oylama yapılması talebimiz oldu. Gençlik Parkı’nda bir toplantıda yaptığımız oylamada Akyurt’a karar verildi. Daha sonra ortaklar arası bazı ufak tefek sıkıntılar oldu. Başbakanımızın da, Büyükşehir Belediye Başkanımızın da, tüm ortakların ortak karar ve düşüncesiyle Akyurt’a yapılması kararlaştırıldı. Ankara Valiliği’nin ortak olmasıyla birlikte süreç devam ediyor. Kalkınma Ajansı da projeye destek olacak. 1-2 aya kadar ihaleye çıkılır. Kuzey Ankara’ya yapılan Otonomi olsun, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olsun, fuar alanı olsun, Pursaklar’a katkı sağlıyor. Otonomi kabuğuna sığmıyor, genişleyecek, Gümüşoluk’a kadar uzanacak.

BİRBİRİMİZDEN FARKIMIZ YOK
Pursaklar için olsun, Çubuk için olsun, Akyurt için olsun, ‘yoktur bizim birbirimizden farkımız’ diyoruz. Biz aynı davaya hizmet eden ekibiz diyoruz. Nereye bir hizmet yapılırsa yapılsın memnun kalırız. Fuar alanı konusundaki aşırı özverisi ve desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya teşekkür ediyorum, gerçekten Akyurt’a yapılması için çok çalıştı. Metro mutlaka olacak, fuar alanının buraya gelmemesini isteyen bazı arkadaşlara Başbakanımızın cevabı net olmuştur, ‘Fuar alanı buraya gelecek, metro da gelecek’ demiştir.” diye konuştu.

ÜÇ DÖNEM KURALI
3 dönem kuralı ve yeniden aday olup olmayacağı sorusuna ise Çetin şu şekilde yanıt verdi: “AK Parti’de üç dönem kuralı var ancak bazı arkadaşlarımızın devam edip etmeyeceği konusunda MKYK’da görüşülüp bir karara bağlanacak. Bize rabbim 3 dönem nasip etti. Bu görevi hakkıyla yerine getirebildik mi, hoş bir seda bırakabildik mi, bunlar bizim için önemli. Bunu yapmışsak ne mutlu bize. Akyurt gibi, Altındağ gibi de değiliz gibi, benim ilk dönemim belde belediye başkanlığı olarak geçti. Biz iki dönemdir görev başındayız. Tabiki görev verilirse devam etmek istiyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı