1. Haberler
  2. GÜNCEL
  3. Eşrefpaşa Hastanesi’ne Yeni Ek Hizmet Binası

Eşrefpaşa Hastanesi’ne Yeni Ek Hizmet Binası

featured
service

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eşrefpaşa Hastanesi’nin ek hizmet binası inşaatına başlıyor. Yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda hayata geçecek dev proje kapsamında 549 milyon liralık yatırım yapılacak. Kadın doğum, acil ve yoğun bakım servislerinin yer alacağı, kentin sağlık altyapısını yükseltecek ek hizmet binası bir buçuk yılda tamamlanacak.

Depremden Etkilenen Binaya Yeni Çözüm

30 Ekim 2020 İzmir depreminin ardından Eşrefpaşa Hastanesi’nin acil, ameliyathane ve kadın doğum servisinin bulunduğu C Blok binası hasar gördüğü için kullanılamaz hale gelmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu duruma çözüm olarak yeni ek hizmet binası için inşaat çalışmalarına başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yapı İşleri Dairesi Başkanlığı, önümüzdeki hafta başında işin yer teslimini yapacak. MBD İnşaat San. ve Tic. AŞ tarafından inşa edilecek olan ek hizmet binasının bir buçuk yılda tamamlanması planlanıyor. Proje, 549 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek ve yurttaşların en iyi şekilde sağlık hizmeti almasına imkan sağlayacak.

Geniş Kapsamlı Sağlık Hizmetleri Sunulacak

Yaklaşık 11 bin metrekarelik kullanım alanına sahip olacak yeni bina, bodrum ve zemin katla beraber 8 kattan oluşacak. Yeni bina; acil servis, teknik birimler, morg, kafeterya, 24 yataklı hasta servisi, 26 yataklı kadın doğum servisi, 6 yataklı yoğun bakım servisi, 6 ameliyat salonu ve ameliyathane servisi, yemekhane, toplantı salonları ve merkezi sterilizasyon bölümlerinden oluşacak.

Eşrefpaşa Hastanesi’ne Yeni Ek Hizmet Binası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.