fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,1618
  %-0,11
 • EURO
  8,7409
  %0,17
 • ALTIN
  414,02
  %-0,37
 • BIST
  1.483
  %-2,30
Esnaflar Konuşuyor: İsmail Coşkun İle Röportaj

Esnaflar Konuşuyor: İsmail Coşkun İle Röportaj

Gazetemizin “Esnaflar Konuşuyor” bölümünün ilk konuğu Gençlik Ticaret Akyurt Şube Müdürü İsmail Coşkun oldu. Coşkun’a Akyurt İlçesi ve ticari faaliyetleri hakkında sorular yönelttik.

Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?1990 Esenboğa doğumluyum. Baba mesleği olması nedeniyle çocukluğumuzdan bugüne ticari faaliyetlerimizin içerisinde yer aldım. Gençlik Ticaret Akyurt Şubemizde Akyurt Halkı’na en iyi hizmeti sunabilmek için gayret gösteriyoruz.

Firmanız ne zaman kuruldu? İlk kurulduğunda hangi işleri yürütüyordunuz, geçmişten bugüne neler değişti?

1980 yılında Gençlik Tur olarak ticari faaliyetlerimize başladık. 1985 yılında ise Aygaz Bayiliğini alarak Çubuk Esenboğa Mahallesi’nde hizmet vermeye devam ettik. 1990 yılında iş kolu olarak market, tuhafiye, züccaciye, hırdavat, un, yem, kepek sektörünü ekledik. 1995 yılında da çalışma alanımızı genişleterek emlak sektöründe de yer almaya başladık. 2002 yılında Yenice, 2003 yılında Saray’da Gençlik Kömür, 2004 yılında Akyurt’ta Gençlik Kömür, 2005 yılında Sirkeli’de Aygaz Bayiliği, 2006 yılında Çubuk Gençlik Kömür, 2008 yılında Saray ‘Meşhur Zeytinci Market’, 2010 yılında da Pursaklar’da ‘Meşhur Zeytinci Market’ şubelerimizin açılışını gerçekleştirdik.

Peki Akyurt’u neden tercih ettiniz?

2004 yılında Akyurt henüz yeni yeni nüfusu artmaya başlayan, gelişim halinde olan bir ilçeydi. Firmamız kurulduğu günden bugüne, disiplinli bir şekilde büyüyerek hizmet alanını genişletmeyi hedeflemiştir. Akyurt’un hızla büyüyen, nüfusu artan bir ilçe olması nedeniyle burada da şube açarak ilçe halkına hizmet vermeye başladık. Şu anda Akyurt’ta, hırdavat,yapı market, züccaciye, Aygaz Bayiliği, CP Yem Bayiliği, Katmer, Kete, Kalecik Un Bayilikleri ve Baymak Kömür Bayiliği ile hizmet veriyoruz.

Firmanız için olmazsa olmaz kurallarınız var mıdır? Ticarette neler önemlidir, Gençlik Ticaret nelere dikkat eder?

Tabi ki, ticaretle uğraşıyorsanız, hedeflerinizin olması ve belirli ilkeler üzerinde yol almanız gerekir. Firmamız “İlkeli ve dürüst çalışmak prensibimizdir” sloganını da bu yüzden kullanmaktadır. Aslına bakarsak slogandan öte ilkeli ve dürüst olmak hayatın ve ticaretin gereğidir. Bunu gerçekleştirdiğiniz zaman hem müşteri hem de siz memnun kalırsınız. Gençlik Ticaret sunduğu hizmetin, ürünün kaliteli olmasına önem verir, müşteri memnuniyetinin önemi için bu olmazsa olmazdır. Bunun yanı sıra ürünlerimizde en uygun fiyatı sunarak  “müşteri memnuniyetini” artırmaya özen gösteriyoruz. Müşterilerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün çeşitliliğimizi sürekli artırıyor, kendimizi yeniliyoruz, değişime ayak uyduruyoruz.

Gelecekle ilgili ne gibi planlarınız var, işinizi büyütme konusunda ne düşünüyorsunuz?

Hedefimiz Akyurt’a AVM açmak, kendi inşaa edeceğimiz AVM Binamızda elektrikli ev aletleri, elektronik gereçler, hırdavat, kırtasiye malzemeleri, nalburiye malzemeleri gibi ürünlerin satışını yapmayı planlıyoruz. Daha kapsamlı bir şekilde ürün çeşitliliğimizi artıracak yatırımlar yapmak geleceğe dair planlamalarımız arasında yer alıyor.

Akyurt’ta ticaret yapmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Yıllardır ticaretle uğraşmamız ve bölgemizde tanınırlığımız bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Akyurt’ta ticaret yapmanın dezavantajı olduğunu söyleyemem ancak, ilçe nüfusunun artması, gelir düzeyinin artması tüm ilçe esnafının beklentileri arasında yer almaktadır. Nüfus arttıkça ilçedeki ticarette gelişmeye devam edecektir. Zamanla ilçenin gelişmesiyle birlikte esnafında kendini daha da geliştireceğini düşünüyorum.

İşinizi tekrar kurma fırsatınız olsaydı nelere dikkat ederdiniz, nereden, nasıl başlamak isterdiniz?

Hırdavat-Yapı Market sektörü ile ticarete başlamayı isterdim, hızla gelişen bir sektör ve Akyurt’ta bu işin sürdürülebilmesi için uygun imkanlar sunuyor. Ancak bugünde bu hizmetleri sunmaya devam ediyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Akyurt’ta esnafların birlik ve beraberliğini pekiştirecek bir oluşum bunca zamandır kurulamadı. Dileğimiz dernek, oda gibi sivil toplum örgütleriyle birlik ve beraberlik ruhunun ve dayanışmanın artmasıdır.

DSCF4951

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı