1. Haberler
  2. Gündem
  3. Erdoğan: TÜRKSAT 6A ile Yeni Bir Safhaya Geçiyoruz

Erdoğan: TÜRKSAT 6A ile Yeni Bir Safhaya Geçiyoruz

featured
service

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRKSAT 6A uydusunun fırlatılması törenine video mesaj göndererek önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye’nin uydu üretiminde yeni bir aşamaya geçtiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında “TÜRKSAT 6A ile uydu üretiminde yeni bir safhaya geçmiş bulunuyoruz. Yerli ve milli haberleşme uydumuz 6A, mevcut uyduların yedeklenmesini sağlayacak ve kapasiteyi daha da artıracaktır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye, Haberleşme Uydusu Üretebilen Ülkeler Arasında

TÜRKSAT 6A’nın hizmete girmesiyle Türkiye’nin, haberleşme uydusu üretebilen ülkeler arasında yer alacağını belirten Erdoğan, “TÜRKSAT 6A’nın hizmete girmesi ile Türkiye haberleşme uydusu üretebilen bir ülke konumuna yükselecek.” dedi.

Milli Güvenlik İçin Kritik Teknolojiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajının devamında haberleşme uydularının milli güvenlik açısından önemine değindi. Erdoğan, “Haberleşme uyduları gibi kritik öneme sahip teknolojilerin dışa bağımlı olmadan üretilebilmesi, milli güvenliğimiz açısından da büyük önem arz ediyor.” şeklinde konuştu.

Erdoğan: TÜRKSAT 6A ile Yeni Bir Safhaya Geçiyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.