fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3264
  %0,15
 • EURO
  10,0281
  %0,33
 • ALTIN
  479,23
  %0,34
 • BIST
  1.420
  %0,26
Engelsiz Ebeveyn Okulu Açıldı

Engelsiz Ebeveyn Okulu Açıldı

Dezavantajlı kesimlerin hayata daha fazla katılmalarını sağlayan Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi tarafından ebeveynlere yönelik düzenlenen “engelsiz ebeveyn okulu” başladı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kültürel, sanatsal, sportif alanlarla ilgili de engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız, ailelerine yönelik bilgilendirme çalışmalarını da önemsiyoruz” dedi.

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Engelli Danışma Merkezi tarafından halk dansları, halk müziği korosu, görme- işitme engelliler Kur’an kursunun yanı sıra ilk defa açılan engelsiz ebeveyn okulu kursu da başladı.

Bireysel ve Aile Danışmanı Emel Algül’ün “yaşamda farkındalık” konulu semineriyle başlayan “Engelsiz Ebeveyn Okulu”nun seminerleri her ay düzenli olarak devam edecek.  İlk seminerde kendini tanıma, duygularını fark etme ve yönetme üzerine yapılan söyleşinin ardından müzikle rahatlama seansı yapıldı.

Engelsiz ebeveyn okulunda engelli hakları konusunda bilgilendirme yapılırken, yaşamda farkındalık, aile içi dayanışma, ebeveyn tutumları, duygu farkındalığı ve duygu yönetimi konularında bilgiler verilmesi planlanıyor.

Herkesin bir engelli adayı olduğunu söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik açtığımız kurslarla onların hem akranlarıyla zaman geçirmelerine hem öğrenmelerine hem de yeteneklerini keşfetmelerine vesile oluyoruz. Kültürel, sanatsal, sportif alanlarla ilgili de engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız, ailelerine yönelik bilgilendirme çalışmalarını da önemsiyoruz. Bu kardeşlerimizin en büyük destekçileri aileleri. O nedenle ailenin çabasını takdir ediyor, yanlarında olduğumuz mesajını hep veriyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı