1. Haberler
  2. GÜNCEL
  3. Ekrem İmamoğlu, Anadolu Yakası’nda Projeleri İnceledi

Ekrem İmamoğlu, Anadolu Yakası’nda Projeleri İnceledi

featured
service

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çarşamba gününü Anadolu yakasındaki projelere ayırdı. Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin ile birlikte gerçekleştirilen toplu temel atma töreninin ardından İmamoğlu, Çekmeköy ilçesindeki hizmet ve projeleri yerinde inceledi.

Sancaktepe’deki yoğun programının ardından İmamoğlu, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez ile birlikte ilçe turuna çıktı. İnceleme gezisinde bürokratları tarafından bilgilendirilen İmamoğlu, günün değerlendirmesini Çekmeköy Serindere Yaşam Vadisi’nde yaptı. İSKİ’nin Yaşam Vadisi’ne kazandırdığı yeni yeşil alanları inceleyen İmamoğlu, “Her ilçede her önemli konuya dokunan, değinen; altyapıdan üstyapıya, eğitimden sağlığa, kültür sanata şimdi geldiğimiz yeşil alana varıncaya kadar yoğun şantiyelerimiz var… Serindere Yaşam Vadimizi bu bölümünde çok özel bir alanı daha, 55 bin metrekare bir alanını bitirmişti arkadaşlarım. Burada özellikle yakın bölgede oturan yurttaşlarımızın keyifle gelebilecekleri orman statüsünde ormanın bütün hassasiyetlerini ve doğallığını koruyan bir biçimde, ormanı yormadan insanların yürüyüş yapacağı, oturup dinleneceği, ateş yakmadan piknik yapabileceği, masaları olan keyifli bir alan çıktı” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu, Anadolu Yakası'nda Projeleri İnceledi 1

İHMAL EDİLMİŞ MAHALLEYE ÇOCUK SANAT MERKEZİ

Günün ilk durağında Nişantepe Çocuk Sanat Merkezi’ni ziyaret eden İmamoğlu ve Çerkez, mahalleli tarafından davullarla karşılandı. İmamoğlu, bürokratları tarafından bilgilendirildiği incelemenin ardından şunları söyledi: “Güne güzel bir temel atma ve açılışların olduğu Sancaktepe’deki buluşmayla başladık. Sonra Çekmeköy’deki bir kısım hizmetlerimizi yerinde kontrol ettik. İlk ziyaretimizi Şantepe’de çok heyecanla ve özellikle mağdur olan bir mahallemiz vardı ve çok kapsayıcı başta çocuklar olmak üzere sanat eğitimi, kültür eğitimi alabilecekleri tasarımıyla da güçlü bir alanın bitimini gördük. İnşallah bu ay sonuna doğru da açılışını yapacağız. Orada eminim çocukların hayal kurduğu güzel şeyler onlarla buluşacak. Oldukça geniş 7 bin metre bir alan içerisinde güçlü sosyal alanları ve spor alanları olan bir merkezimizin bitişini hep beraber gördük.”

YENİ KREŞLER YOLDA

Taşdelen Kreş inşaatını da ziyaret eden İmamoğlu, projeyle ilgili talimatlar verdi ve şunları ekledi: “Yine Çekmeköy’ün farklı noktalarında hem bizim hem Orhan Başkan’ın yaptığı kreşlerimiz var. Bizim kreşlerimizden bir tanesini Taşdelen’de ziyaret ettik. Temeli atılmıştı, inşaatı da hızlı yürüyecek. İnşallah 2025’in ilk aylarında, ikinci eğitim döneminde 6 sınıflı 120 öğrencili kreşimizi orada açıyor olacağız. Kreş yatırımlarımız çok yoğun devam ediyor. İstanbul’umuzun her noktasında güçlü yuvamız İstanbul kreşleri bu şehre karakteri, gücü, yüksek çocuklar yetiştirecek. Bilimi, üretimi o yaşta eğitimin her adıyla alarak başlayacaklar. Kreşleri önemsiyoruz.”

HER İLÇEDE YOĞUN ŞANTİYELERİMİZ VAR

Son olarak, Serindere Yaşam Vadisi’nde yapılan incelemeler sırasında İmamoğlu, “Taşdelen ile Yenidoğan arasındaki kavşağın, geçidin çok hızlı bir imalatla devam ettiğini keyifle izledim. Uğramadım ama izledim. Her ilçede her önemli konuya dokunan, değinen; altyapıdan üstyapıya, eğitimden sağlığa, kültür sanata şimdi geldiğimiz yeşil alana varıncaya kadar yoğun şantiyelerimiz var… Serindere Yaşam Vadimizi bu bölümünde çok özel bir alanı daha, 55 bin metrekare bir alanını bitirmişti arkadaşlarım. Burada özellikle yakın bölgede oturan yurttaşlarımızın keyifle gelebilecekleri orman statüsünde ormanın bütün hassasiyetlerini ve doğallığını koruyan bir biçimde, ormanı yormadan insanların yürüyüş yapacağı, oturup dinleneceği, ateş yakmadan piknik yapabileceği, masaları olan keyifli bir alan çıktı. Sevgili komşularımızı burada keyifli günler geçirmesini diliyorum. Hemşehrilerimizin, özellikle hanımefendilerin memnuniyetini görüyorum. Sanatçılarımızın memnuniyetini görüyorum. Demek ki herkesi mutlu edebiliyoruz. İnşallah herkesi mutlu edeceğimiz işleri yapmaya devam ederiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ekrem İmamoğlu, Anadolu Yakası’nda Projeleri İnceledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.